Šiauliuose pakelta NATO vėliava

ceremonijanato-veliava09
Šiauliai
V. Lebedžio nuotr.
V. Lebedis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Lietuva mini 20-ąsias tapimo stipriausios pasaulyje Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos – NATO nare. Ta proga Šiaulių širdyje nuo pat ankstyvo ryto suplevėsavo aljanso vėliava. Vėliavą iškėlė tikras Lietuvos patriotas, parlamento gynėjas, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris Vaclovas Vaitiekūnaitis.

Lietuvoje švenčiama visai tautos istorijai svarbaus pasiekimo sukaktis. Sunku net įsivaizduoti, kokio 2004 metais reikėjo įdirbio, kad grėsmingų rytų kaimynų pašonėje esančios šalys galėtų kaip lygiavertės partnerės tapti stipriausios tarptautinės politinės ir karinės gynybinės organizacijos narėmis. 20-mečio sukakties išvakarėse, Šiaulių aviacijos bazėje, kurioje nuolat budi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse naikintuvai, vyko pagrindinis narystės NATO renginys. Tikrojo jubiliejaus rytą NATO vėliava suplazdėjo ir Šiaulių miesto širdyje. Vėliavą pakėlė Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, parlamento gynėjas Vaclovas Vaitiekūnaitis.

„Po nepriklausomybės atkūrimo, buvome pirmieji pasieniečiai, prisiekę Lietuvai. Vėliau dalyvavome 1991 m. sausį ginant Aukščiausiąją tarybą, kūrėme Lietuvos kariuomenę. Laikai dabar ypač neramūs, o mes galime jaustis saugiai, vaikščioti iškėlę galvas, džiaugtis sava demokratija – geriau ir būti negali. Kitos šalys tikrai mums nuoširdžiai to pavydi“, – sakė V. Vaitiekūnaitis, į Prisikėlimo aikštę atėjęs su savo bendražygiais Albinu Jokubausku ir Gediminu Bieliausku.

Kuklioje ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai, Šiaulių apskrities policijos komisariato pareigūnai, Šiaulių miesto mokyklų, medicinos įstaigų bendruomenių nariai, meras Artūras Visockas ir kiti savivaldybės atstovai, Šiaulių miesto garbės pilietis Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Artėjant 8 val. debesuotame danguje virš Prisikėlimo aikštės pasigirdo ir NATO oro policijos misiją atliekančių naikintuvų ūžesys.

„Esame stipriausios pasaulinės organizacijos nariai, tokiai mažai valstybei tai yra didelis laimėjimas. Gyvenant šalia tokio kaimyno, kuris nuolat žvangina ginklais, tai yra vienintelis būdas apsisaugoti, kad mūsų vaikai būtų saugūs. Prieš 20 metų buvo sunku patikėti, kad tapsime NATO šeimos nariais, kad nebūsime vieni. NATO ne tik žodis, kasdieną matome užsienio šalių kariškius Lietuvoje ir Šiauliuose, tai suteikia visiems saugumo jausmą“, – po ceremonijos kalbėjo Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas.

„Girdėjau šiandien ryte puikią mintį, kad yra ne „Mes ir NATO“, o „Mes – NATO“. Tiktai, ta sąjunga yra stiprybė, tikriausiai šiandien dėl to mes šypsomės, nes jaučiamės saugūs. Kai visai netoli vyksta karas, mes turime savo angelą sargą“, – sakė Daiva Trijonienė, Didždvario gimnazijos Neformaliojo ugdymo ir pagalbos skyriaus vedėja.

Po ceremonijos Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pakvietė vėliavą pakėlusį V. Vaitiekūnaitį ir jo kolegas parlamento gynėjus, pratęsti šventinį rytmetį prie kavos puodelio.

Šiauliečius kviečiame dalyvauti Lietuvos įstojimo į NATO sukakčiai skirtuose renginiuose, kurie vyks beveik visą mėnesį.

Kovo 29 d.

18.00 val. Koncertas Lietuvos įstojimo į NATO aljansą 20-mečiui paminėti

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salė (Aušros al. 62).

Dalyvauja: Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokiniai.

Koncertas nemokamas.

Organizatorius – Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Partnerės: Šiaulių 1-oji muzikos mokykla, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Balandžio 13 d.

Bėgimas kilimo ir tūpimo taku „Runway Run‘24“

Runway Run‘24 - tai unikalus, vienintelis toks Lietuvoje bėgimas kilimo ir tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO Baltijos šalių oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šio bėgimo tikslas – priminti, kad esame stipriausio karinio aljanso NATO dalimi jau 20 metų skaičiuojant nuo kovo 29 d.

Karinių oro pajėgų Šiaulių Aviacijos bazė,  Lakūnų g. 3

Org. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė

Balandžio 21 d.

12.00 val. Ekskursija Lietuvos įstojimo į NATO 20-mečiui paminėti ,,Stipresnė už kalavijo plieną“

Reikalinga išankstinė registracija ekskursijos@visitsiauliai.lt arba  tel. +370 41 523 110

Org. Šiaulių turizmo informacijos centras