PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Lapkričio 28 d. 15:04

Šiauliuose - nemokama kino peržiūra ir diskusija apie labiausiai paplitusį žmogaus teisių pažeidimą Lietuvoje

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


21638

Gruodžio 4 d., pirmadienį, Šiaulių Chaimo Frenkelio viloje vyks nemokama filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra. Po filmo žiūrovai kviečiami neišsiskirstyti ir likti diskusijoje apie dažniausiai Lietuvoje pasitaikantį žmogaus teisių pažeidimą – smurtą šeimoje. Šiauliai tapo vienu iš penkių Lietuvos miestų, kurį aplankys renginių ciklas „Telkiamės prieš smurtą“.

Tyrimų duomenys rodo, kad Lietuvoje kas trečia moteris yra patyrusi fizinį arba seksualinį smurtą. Tokius epideminius smurto skaičius patvirtina ir policija – praėjusiais metais pareigūnai sulaukė 66 tūkst. skambučių arba 180 iškvietimų kiekvieną dieną dėl smurto artimoje aplinkoje.

„Matome, kad tema labai skaudi. Nuo smurto šeimoje kenčia ne tik moterys ar vyrai, bet ir vaikai, tampantys tokių įvykių stebėtojais. Negalime tik vesti liūdną statistiką, turime imtis veiksmų. Diskusijoje kalbės Šiauliuose dirbantys specialistai, kurie geriausiai gali pasakyti, kur kreiptis, patiriant smurtą, ir kokios pagalbos galima tikėtis“, – sako diskusijoje dalyvausianti Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Renginys prasidės filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra, kuris pasakoja penkių moterų iš penkių valstybių istorijas. Nors visos šalys yra skirtingos, tačiau smurtas šeimoje aptinkamas visur. Jis nepaiso nei odos spalvos, nei religijos, nei kultūros ar socialinės padėties. Penkios moterys išdrįsta pasakyti jam „ne“ ir padedamos artimųjų, valdžios institucijų arba pačios vienos nutraukia jas luošinusius santykius. Filmas suteikia viltį, kad net ir labai sunkioje situacijoje galima rasti išeitį.

Po filmo vyksiančioje diskusijoje „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas Šiauliuose?“ dalyvaus smurto srityje dirbantys Šiaulių specialistai – policininkai, savivaldybės darbuotojai, nevyriausybininkai. Diskusijoje bus pasakojama, kaip padėti žmonėms, patiriantiems smurtą, bei ką daryti esantiems šalia. Įėjimas – laisvas.