Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi nuotr.
Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt
Vakar, gegužės 11 dieną, vykusioje nuotolinėje Savivaldybės spaudos konferencijoje aptartos kelios pagrindinės šios savaitės temos, viena iš jų – nuotolinis ugdymas karantino laikotarpiu.
Dalis vaikų galės grįžti į ugdymo įstaigas, kiti mokysis nuotoliniu būdu
Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė teigė, kad pradedant nuo mažiausių vaikų, nors ir karantino sąlygos švelnėja ir nuo gegužės 18 dienos keičiasi vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarka, pilna apimtimi vaikai sugrįžti dar negalės. Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigose registruoti 4714 vaikai, tačiau, atsižvelgiant į saugos reikalavimus, jog grupėse negali būti daugiau nei 10 vaikų, auklėtojas turi dirbti su ta pačia grupe ir negali priklausyti rizikos grupei, paskaičiuota, jog galima priimti apie 22 procentus, t.y. 1050 vaikų (105 grupės po 10 vaikų).
Priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo lavinimo mokyklose įprastai šiais metais lanko 479 vaikai. Paskaičiuota, jog pajėgumų užtenka užtikrinti apie 30 proc. jų sugrįžimą, t.y. 140-150 vaikų. A. Lesauskienė akcentavo, kad tėvai turi į šią situaciją žiūrėti atsakingai: „Reikia tikėtis, kad ir tėvai atsakingai pažiūrės į šitą situaciją, nes ir vaikams yra tam tikri reikalavimai nustatyti sveikatos ministro, kad būtų sveiki. Jie taip pat turi turėti namuose sveiką aplinką ir panašiai, jei nori eiti į darželio grupę.“
„Penktadienį ministras kalbėjo apie vaikų sugrąžinimą į klases likus dviem savaitėms iki birželio pirmos, šiandien mes jau turim ant stalo ministro įsakymą , kuriame apie tai nekalba. Kalba apie veiklas ir rekomendacijas, kaip vykdyti veiklas po birželio pirmos ir aš tikrai pati stebėjau susirašinėjimą mūsų švietimo padalinių vadovų ir savivaldybių visų 60-ies, tikrai nei viena savivaldybė nepritarė sugrįžimui , tad tikimės, kad ministras atsižvelgė į mūsų argumentus ir pasiūlymus. Tikrai būtų sudėtinga užtikrinti saugų ugdymą, kaip matom yra patvirtintos rekomendacijos darbui po birželio pirmos, tai įvairios neformalios veiklos lauke: atsiskaitymai, darbas su abiturientais ir panašiai. Tokia yra naujausia informacija.“ - teigė A. Lesauskienė.
Aktyviai teikiamos paraiškos dėl mokslo mokyklose
Tikėtasi, kad prašymų bus sulaukta apie 1000, gegužės 1 duomenimis, šiuo metu jų yra 952. Džiaugiamasi, kad iš tokio skaičiaus tik 60 prašymų dubliuojasi (prašoma priimti daugiau, nei į vieną mokyklą), jie yra nagrinėjami, o tėvai greitu metu turės informaciją apie priėmimą ir į kokią mokyklą bus galima eiti.
Prašymus pateikia ir vyresnių klasių mokiniai, šie metai – pirmi, kuomet gimnazistai priimami vadovaujantis teritoriniu principu, t. y. pagal priskirtą teritoriją. Mokyklos gavo daugiau prašymų, nei buvo prognozuota, pateikti 1082 prašymai, iš kurių 260 dubliuojasi, 122 mokiniai pateikė prašymus į kelias gimnazijas, jie šiuo metu nagrinėjami. Populiariausios – Didždvario ir J. Janonio gimnazijos. Rezultatai turėtų paaiškėti iki birželio 1 dienos. Kai kurios gimnazijos jau skelbia sukomplektuotas klases bei laisvų vietų sąrašus, kurias būtų galima užpildyti, į jas gali pretenduoti ir vaikai iš kitų miesto teritorijų.
Jaučiamas priešmokyklinio ugdymo grupių trūkumas
Kitame miesto Tarybos posėdyje bus siūloma didinti priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių 3 vienetais, nes jaučiamas jų trūkumas.
Šiuo metu prašymus yra pateikę kiek daugiau, nei tikėtasi – 1108 vaikai.
Iki egzaminų sesijų pradžios liko daugiau nei mėnesis
A. Lesauskienės teigimu, gegužės 22 paskutinį skambutį turėtų švęstį 1306 abiturientai. Tuomet prasidės intensyvesnis pasiruošimas egzaminams, kurių sesija laukia nuo birželio 22 dienos. Čia taip pat laukia išbandymai – užtikrinant atstumus bei kitus reikalavimus mažėja moksleivių grupės, grupių daugėja, tai reiškia, kad reikės daugiau jas prižiūrinčių mokytojų.