Šiauliuose BMW vairuotojas užsipuolė dviratininką: santykius aiškinosi kumščiais

5e889566b0908
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiauliuose tarp dviejų eismo dalyvių dėl skirtingo požiūrio į eismo taisykles kilęs incidentas baigėsi vieno jų traumavimu, dėl kurio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kovo 17-osios vidurdienį į iškvietimą atvykusius Šiaulių policijos pareigūnus pasitiko 36 metų šiaulietis, kuris pareiškė, kad jį, važiavusį dviračiu Sembos gatve, užpuolė, pargriovė bei sužalojo jį pralenkęs ir sustojęs BMW X6 vairuotojas. Nukentėjusiajam medikai konstatavo kaklo raiščių patempimą.

Tikslinant įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad konfliktas tarp abiejų eismo dalyvių prasidėjo truputėlį anksčiau, kai Gegužių gatve važiavusiam dviratininkui BMW vairuotojas metė repliką, jog dviratininkams važiuoti yra skirti dviračių takai. Dviratę transporto priemonę vairavęs šiaulietis į repliką sureagavo, parodydamas nepadorų gestą – iškeltą vidurinį pirštą. 44 metų BMW vairuotojui užvirė kraujas ir jis, automobiliu pasivijęs bei aplenkęs dviratininką, iššoko iš transporto priemonės ir pribėgo prie jo, norėdamas sustabdyti ir pasiaiškinti santykius. Tačiau jį įžeidęs asmuo sustoti nepanoro. Prievarta stabdomas dviratininkas buvo pargriautas. Incidentas baigėsi tuo, kad buvo apgadintas dviratis ir sužalotas dviratininkas, o „eismo taisyklių mokytojui“ pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Šis įvykis – pamoka visiems eismo dalyviams, kelyje nekontroliuojanties savo emocijų. Įvairūs pamokymai ir nesusipratimai turėtų būti sprendžiami korektiškai. Jei jie bus sprendžiami kumščiais, kyla pavojus, kad, net būdamas teisus, asmuo gali tapti įtariamuoju ir pats sulaukti Baudžiamojo kodekso „pamokos“.

Jos praėjusiais metais Naujojoje Akmenėje sulaukė vienas paspirtukininkas, eismo taisyklių sampratas su vairuotoju aiškinęsis kumščiais.

Balandžio 13 d. į L. Petravičiaus aikštę iškviesti policijos pareigūnai rado ant šaligatvio sėdintį sužalotą 73 metų automobilio vairuotoją. Jis paaiškino, kad nukentėjo dėl to, jog paspirtuką vairavusiam vaikinui išsakė pastabą dėl jo važiavimo pėsčiųjų perėja.

Paspirtuku važiavęs žmogus automobilio vairuotojui problemų nesukėlė, jį praleido ir tik tada važiuotas pėsčiųjų perėja kirto gatvę. Tačiau principingai eismo taisyklių pažeidimų netoleruojantis vairuotojas nutarė paauklėti paspirtukininką ir jam priminti, kad Kelių eismo taisyklės draudžia tiek dviračio, tiek paspirtuko vairuotojui kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėja.

Pamoka“ baigėsi tarpusavio susistumdymu, kurio pasekmė – ant važiuojamosios dalies aukštielninkas nugriuvęs ir galvą į asfaltą susižalojęs automobilio vairuotojas. Nukentėjusiajam buvo nustatyta kaukolės trauma ir jis paguldytas į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Na, o paspirtuko vairuotojui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarko pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Taigi kelyje svarbu ne tik laikytis kelių eismo taisyklių, bet ir pagarbos, savikontrolės, sąmoningumo ir geranoriškumo kitų eismo dalyvių atžvilgiu, primena pareigūnai.