Šiauliuose auksu ir sidabru suspindo miesto Kalėdų eglė

403408336_912550939737104_6945511075658774400_n
Šiauliai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius iš Šiaulių KC informacija

Šeštadienio vakarą Šiauliuose įžiebta miesto Kalėdų eglė. Įstabaus grožio žaliaskarė suspindo aukso ir sidabro spalvomis.

Šiauliai, šiais metais nusprendę puošti gyvą, ne formuotą Kalėdų eglutę, atsigręžia į tikrumą ir natūralumą. Pagrindinė miesto puošmena atkeliavo ne iš tolimų miškų ar girininkijų, o iš pačių Šiaulių. Miestiečių ilgai auginta, puoselėta ir mylėta eglutė taps šventės puošmena, pritrauksiančia, tikimasi, tūkstančius smalsuolių. 

Kelerius metus pagrindinės miesto Kalėdų eglės puošyba rūpinasi Šiaulių kultūros centras. Jo direktorė Deimantė Bačiulė sakė, kad visų miestų eglutės pačios gražiausios ir įspūdingiausios, todėl nuolat vykstantys gražiausių eglučių konkursai yra nieko verti. 

„Juk visos jos nugalėtojos! Kiekvienas miestas kaip įmanydamas stengiasi džiuginti gyventojus, dovanoti jiems nepamirštamas akimirkas, įspūdingiausius renginius ir gražiausias eglutes. Linkėčiau mažiau konkursų, o daugiau draugystės ir komplimentų mūsų žiemos karalienėms“, – savo mintimis dalijosi D. Bačiulė. Kultūros centro vadovė priduria, kad Šiaulių Kalėdų eglutė, išdabinta įvairiausiais papuošalais, primena kiekvienų namų eglutę, po kuria Kalėdų rytą ir maži, ir dideli randa įvairiausių dovanų. „Atrasti galime ne tik materialius dalykus, bet ir džiaugsmą, tikėjimą, ramybę – viską, ko tik žmogui reikia“, – sakė D. Bačiulė.

Šiųmetės eglės didingumą išryškina auksinės, sidabrinės ir baltos spalvos, įvairių dydžių burbulai ir žybsinti, daugiau nei 2000 metrų ilgio girlianda. Bendrai eglės kompozicijai sukurti pasitelktos 26 supakuotos įvairių dydžių Kalėdų dovanos. 
Dovanų popierius kurtas specialiai, jis papuoštas šiaulietiškais simboliais, kuriuos lengvai atpažins eglute besigrožintys miestiečiai. Šalia Kalėdų eglės įkurdintas daug mažesnių, šviečiančiomis girliandomis papuoštų eglučių „miškas“, kuris ne tik papildo aikštės kompoziciją, bet ir sukuria stebuklingą, šventinę aplinką.