Šiauliuose auga mokinių skaičius, atnaujintas pirmoko krepšelis

Šiaulių rajono
Šiauliai
Brigita Alijošienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Artėjant Rugsėjo 1-ajai, ugdymo įstaigos skaičiuoja būsimus mokinius. Skaičiai džiugina – šiemet Šiaulių miesto mokyklų duris pravers daugiau mokinių nei praėjusiais metais. Į ugdymo procesą įsilies ir Ukrainos vaikai, o pirmokų tradiciškai laukia ne tik pirmieji žingsniai į mokslo pasaulį, bet ir atnaujintas pirmoko krepšelis.

Mokinių daugėja

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Editos Minkuvienės teigimu, planuojama, kad šiemet bendrojo ugdymo mokyklose Rugsėjo 1-ąją pasitiks 14 675 1–12 klasių mokiniai. Šis skaičius keliais šimtais didesnis nei pernai.

„Džiugu, kad miestas auga. Lyginant su praėjusiu rugsėju, mūsų augimas yra pakankamai didelis – 332 mokiniai. 26 klasėmis yra sukomplektuojama daugiau bendrojo ugdymo mokyklose, negu turėjome praeitą rugsėjo 1-ąją“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja.

Pasak jos, mokinių skaičius daugėja daugelyje klasių: 2 kl. klasėse – 74 mokiniais, 3 kl. – 110, 5 kl. – 57. Gana ženklūs pokyčiai stebimi ir gimnazijose: I gimnazijos klasėse planuojama 180-čia mokinių daugiau, II – 59.

Tuo tarpu šiek tiek mažėja ketvirtokų, šeštokų ir septintokų, taip pat III ir IV klasių gimnazistų.

Priešmokyklinukų tėvai prioritetą teikia darželiams

Pasak E. Minkuvienės, šiemet didėja ir priešmokyklinukų skaičius. Preliminariais duomenimis, šiais metais mokyklose bus suformuotos 33 priešmokyklinio ugdymo grupės, jose turėtų ugdytis 557 mokiniai. Tai beveik 50-čia mokinių daugiau negu buvo praėjusį rugsėjį.

Dar didesnė dalis priešmokyklinukų bus ugdomi ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Lopšeliuose-darželiuose ketinama suformuoti 42 priešmokyklinio ugdymo grupes, jose ugdysis 704 vaikai.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, šiemet lopšelio-darželio duris pravers daugiau kaip 4000 ikimokyklinio amžiaus vaikų. Lyginant su praėjusias mokslo metais, planuojamas tam tikrų amžiaus grupių vaikų skaičiaus sumažėjimas.

„Bendra apimtimi gali būti iki 100 vaikų. Kol kas šie skaičiai preliminarūs. Dar yra labai didelė dalis tėvelių, neišreiškusių pageidavimo vaiką ugdyti instituciniame ugdyme ir yra pasilikę teisę į ugdymą šeimoje. Tai Rugsėjo 1-ąją dieną turėtų būti netoli 5000 ikimokyklinukų“, – sakė E. Minkuvienė.

Į ugdymo procesą įsilies ir ukrainiečiai

Švietimo skyriaus vedėjos teigimu, šį pavasarį buvo iškeltas klausimas dėl tarptautinės Ukrainos mokyklos steigimo Šiaulių mieste. Visgi pokyčių nesulaukta, tad Rugsėjo 1-ąją Ukrainos vaikai tęs ugdymą, kurį pradėjo praeitais metais, bendrojo ugdymo mokyklose.

„Didžioji dalis Ukrainos vaikų, kurie ugdosi mūsų mokyklose, yra išreiškę pageidavimą, tęsti ugdymą integruotu būdu. Tačiau Šiaulių miestas yra sudaręs išskirtines sąlygas Ukrainos vaikams, jeigu jie norėtų ugdytis šiek tiek kitaip. Vinco Kudirkos progimnazijoje yra įkurtos pradinės klasės, kur yra puiki proga Ukrainos vaikams pasirinkti ugdymąsi pagal jų šalies bendrojo ugdymo programą. Tokius vaikus ugdo patys Ukrainos pedagogai“, – sakė E. Minkuvienė.

Pasak jos, šiemet Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaigų duris turėtų praverti 574 Ukrainos vaikai (praeitais metais jų buvo 570). Daugiausia ukrainiečių sulauks progimnazijos – čia mokysis 407 Ukrainos vaikai. Gimnazijos sulauks – 132, pradinės mokyklos – 25 ukrainiečių. Apie 10 Ukrainos vaikų mokysis specialiose mokyklose.

Pirmokų laukia dovanos

Šiaulių miesto savivaldybė jau kelerius metus laikosi tradicijos pagerbti pirmą kartą mokyklos duris praveriančius mokinius. Šie metai – ne išimtis. Pirmokai tradiciškai gaus dovanų, kurias puoš Šiaulių miesto simbolika. Pirmoko krepšelį šiemet sudarys 11 priemonių: kuprinė-maišelis sportinei aprangai, kapsulinis parkeris, gertuvė, sąsiuviniai pirmokams, akvarelės sąsiuvinis, liemenė, atšvaistas, antistresinis kamuoliukas, bei naujovė – edukacinis žaidimas „Saulės miesto atradimai“. Mažuosius mokinukus šiemet pradžiugins ir saldainių fabriko „Rūta“ saldumynai.

„Krepšelis – tai kuprinė, kurioje slepiasi keletas ypatingų daiktų. Šitas pirmoko krepšelis yra orientuotas labiau ne į socialinę paramą, bet jo pagrindinis tikslas, kad mažasis šiaulietis – 7 metų vaikas, jau save tapatintų su miestu, kad jo mažoje širdelėje gimtų meilė mūsų miestui“, – sakė E. Minkuvienė.