Šiauliuose atidaryta viena didžiausių Baltijos šalyse langų gamykla

Šiauliai
Vitalis Lebedis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių pramoniniame parke iškilmingai atidaryta nauja polimerinių langų gamintojo „INTUS Windows“ gamykla. Įspūdingo dydžio pastatas išdygo per rekordiškai trumpą laiką. Naujakuriai jau artimiausiu metu planuoja padvigubinti gamybos apimtis, visa Šiauliuose pagaminta produkcija iškeliaus į JAV.

Praėjusių metų gegužės viduryje Šiaulių pramoniniame parke pradėtos statyti gamyklos pamatuose buvo įbetonuota simbolinė laiko kapsulė. Šių metų pradžioje 12 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas buvo užbaigtas, sumontuota įranga, o dabar gamykla jau veikia pilnu pajėgumu.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir juostelę perkirpo JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Įmonės „INTUS Windows“ akcininkas ir vadovas Rolandas Talalas pabrėžė, kad siekiama įvairiomis priemonėmis mažinti CO2 emisijas, laikomasi įsipareigojimo už kiekvieną pagamintą langą arba duris pasodinti po vieną medį. Kol kas ši programa vyksta JAV, o Šiauliuose sodinamas sakurų parkas. Atidarymo metu prie gamyklos pasodinta 13 ąžuoliukų – naujo ąžuolyno pradžia.

Pačioje gamykloje taip pat diegiamos naujovės, pastatas atitinka A++ klasės reikalavimus, jis šildomas ir vėsinamas tik geotermine energija. O kai pradės veikti ant stogo sumontuota 1 Mw  galios saulės elektrinė, įmonė savo elektros poreikius tenkins žaliąja energija.

„Ši investicija, mano manymu, galėtų būti vadinama idealia, jos labai laukiau. Kalbantis dėl šios bendrovės atėjimo bendravome ir su JAV ambasadoriumi. Investuotojai  įgyvendino visus duotus pažadus, kad ir kaip optimistiškai jie skambėjo, deja, man duoto pažado dar nepavyko išpildyti. Tada sakiau, kad nauja geležinkelio atšaka bus įrengta gamyklos atidarymui. Viena savivalda tokių dalykų įgyvendinti negali, bet darbai vyksta ir tikiu, kad su Vyriausybės prisidėjimu šiemet geležinkelio atšaką pavyks užbaigti. „INTUS Windows“ darbuotojams moka vienus didžiausių atlyginimų mieste, tikiuosi, kad dabar 300 darbuotojų turinti gamykla dar plėsis.  Linkiu sėkmės bendrovei ir kiekvienam darbuotojui“, – sakė Artūras Visockas.

„Kiekviena investicija mums yra labai svarbi, pernai sulaukėme rekordinio užsienio investicijų skaičiaus. Su šios gamyklos atidarymu „INTUS Windows“ siunčia visiems žinią, kad atsirado naujas didžiausias Baltijos šalyse polimerinių langų gamintojas. Linkiu šiai bendrovei tarptautinio pasisekimo“, – kalbėjo viceministrė Erika Kuročkina.  

UAB „Ltintus“ vadovas Karolis Grigalius pripažino, kad apie tokią gamyklą pradžioje tik svajojo. Prieš pusantrų metų prasidėjo aktyvios diskusijos, tada sekė projektavimo ir planavimo darbai, o statybos truko tik 9 mėnesius.

„Visų pirmiausia noriu padėkoti Šiaulių miesto savivaldybei už pasitikėjimą, už suteiktą teritoriją mūsų verslui. Aš buvau asmeniškai labai nustebęs, kaip operatyviai buvo sprendžiamos problemos dėl leidimų ir kitų dokumentų. Viskas buvo daroma čia ir dabar“, – teigė K. Grigalius.

Keletą metų Šiauliuose jau dirbanti bendrovė spėjo pagarsėti gamybos pajėgumais, darbo kultūra ir socialinėmis iniciatyvomis.

2021 metais bendrovė pelnė Šiaulių miesto nominaciją „Geriausias metų darbdavys“, 2022 m. taip pat pateko į geriausiųjų darbdavių trejetuką.