Šiaulių valstybinė kolegija laukia daugiau nei 300 pirmakursių

Šiauliai
Urtė Drąsutytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiemet bendrojo priėmimo I etape studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) pakviesti 304 asmenys, iš jų 187 valstybės finansuojamose ir 117 valstybės nefinansuojamose vietose. Tai – šiek tiek mažiau nei praėjusiais metais – mažėjant abiturientų skaičiui regione, toks stojančiųjų mažėjimas yra natūralus.

Šiandien skelbiami pirmieji bendrojo priėmimo rezultatai – stojantieji, prisijungę prie savo paskyros lamabpo.lt informacinėje sistemoje, matys, kurios aukštosios mokyklos pirmakursiais jie kviečiami tapti.

ŠVK stojančiųjų prašymuose – daugiau nei 2 tūkst. kartų

Šiemet bendrojo priėmimo I etape studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) pakviesti 304 asmenys, iš jų 187 valstybės finansuojamose ir 117 valstybės nefinansuojamose vietose. Tai – šiek tiek mažiau nei praėjusiais metais – mažėjant abiturientų skaičiui regione, toks stojančiųjų mažėjimas yra natūralus.

Iš viso į ŠVK programas pateikta 518 pageidavimų pirmu prioritetu ir 2110 visais prioritetais. Deja, didesnioji dalis jų negalėjo būti realizuoti, nes neatitiko stojimo reikalavimų: nelaikyti tam tikri valstybiniai egzaminai arba per mažas konkursinis balas. Todėl realiai konkurse galėjo dalyvauti 222 pageidavimai pirmu prioritetu ir 999 pageidavimai visais prioritetais (stojantieji savo prašymuose galėjo įrašyti iki 9 pageidavimų).

Populiarumo viršūnėje – tos pačios programos

Daugiausia stojančiųjų susidomėjimo (prašymų) sulaukė ŠVK Socialinio darbo, Buhalterinės apskaitos, Kineziterapijos, Bendrosios praktikos slaugos, Kosmetologijos studijų programos. Stiprios akademinės grupės formuojasi Finansų, Gamybos ir logistikos vadybos, Informacijos valdymo, Įmonių ir įstaigų administravimo, Turizmo ir viešbučių studijų programose.

Susidomėjusiųjų ŠVK inžinerijos ir informatikos mokslų programomis būta išties nemažai (667 pageidavimai), tačiau daugeliui stojančiųjų kilo sunkumų pasiekti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytus stojimo reikalavimus, ypač kliuvo neišlaikytas ar net nebandytas laikyti matematikos valstybinis egzaminas. Viena iš tokių programų – Automobilių techninis eksploatavimas: tik 39 proc. pateiktų pageidavimų atitiko reikalavimus, todėl bendrojo priėmimo I etape nesusidarė reikiamas skaičius kviečiamųjų ir bendrasis priėmimas į šią programą buvo sustabdytas. Vis tik, kadangi specialistai regione yra paklausūs, stoti į Automobilių techninio eksploatavimo programą dar galima tiesioginio priėmimo metu, prašymai teikiami ŠVK priėmimo tarnyboje. Sėkmingai formuojasi akademinės grupės Automatikos ir elektros inžinerijos, Informacinių sistemų technologijos, Programų sistemų, Statybos, Transporto logistikos technologijų programose.

Naujus studijų metus Šiaulių valstybinėje kolegijoje pradės ir nemažas būrys studentų iš užsienio šalių, atvyks grupė ukrainiečių (apie 20) į Statybos studijų programą.

Nespėjusiems – tiesioginio priėmimo galimybė

Studijų sutartys su pakviestaisiais bendrojo priėmimo I etape bus pasirašomos liepos 29–31 dienomis. II etapo prašymai bus priimami rugpjūčio 1–3 dienomis.

Tęsiamas ne tik bendrasis, ir tiesioginis priėmimas į likusias studijų programas. Tuos, kas liepos 26 d. negavote pageidaujamo kvietimo, kviečiame kreiptis į priėmimo tarnybą pasikonsultuoti dėl dalyvavimo kituose bendrojo priėmimo etapuose arba tiesioginiame priėmime (tel.: (8 41) 52 37 69, (8 41) 52 50 51, mob. +370 615 97 114, el. p. priemimas@svako.lt, Aušros al. 40, Šiauliai).