PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 7 d. 09:13

Šiaulių universitetas įsikurs keliuose pastatuose miesto centre

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


40565

Antradienį Seimas pritarė, kad Šiaulių universitetas būtų reorganizuojamas prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu. Jau dabar aišku, kad maždaug pusė ŠU pastatų liks tušti. Koks šių pastatų, kurie buvo išsibarstę po visą miestą, likimas?

Teks perkraustyti pastatus
Šiaulių universiteto pastatai tuštėja. Dar prieš dešimtmetį jie buvo išsibarstę po visą miestą - buvęs "Nuklono" pastatas Gegužių g., buvusio KPI Šiaulių filialo pastatas bulvare, Menų fakultetas Aušros al., "Geležinkeliečių namai" Stoties g., "Studentų kampas" Dubijos g., "Studentų svetainė" P. Višinskio g., keturi bendrabučio pastatai Dubijos ir P. Višinskio g., buvę Inžinierių namai Vilniaus g., buvusi Moterų konsultacijos poliklinika P. Višinskio g., milžiniškas pastatas su sporto sale ir biblioteka Vytauto ir P. Višinskio g., Humanitarinis fakultetas P. Višinskio g. ir kiti smulkesni - garažai, poilsio bazės ir kt.

Šiaulių universiteto Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktorius Modestas Grigaliūnas sako, kad Šiaulių universitetas įvairiais laikais keitėsi. Skirtingi rektoriai turėjo skirtingas vizijas. Jau seniau buvo pasigirdę kritikos, ar universitetas turi tiek plėstis, tačiau dar prieš gerą dešimtmetį ir studentų skaičius buvo per 10 tūkstančių.

"Natūralu, kad sprendimai, jog reikia daugiau erdvių, auditorijų, buvo logiški - jos ir nebuvo tuščios. Studentų skaičiui mažėjant, natūralu, kad reikia ir mažiau erdvių", - komentuoja M. Grigaliūnas, paaiškindamas, kad procesai, kurie vyksta ŠU, vyksta visame pasaulyje. Jaunimas nori gyventi didmiesčiuose, pasitraukia iš mažų miestų, ir toks judėjimas yra natūralus.

Pašnekovo teigimu, tai, ką patiria Šiauliai ir Šiaulių universitetas - natūralūs procesai. Su tuo kovoti - galvos skausmas visiems mažiems pasaulio miestams, regionams, savivaldybėms, universitetams.
"Nematome problemos dėl šiandienio poreikio mažinti užimamus darbo plotus. Svarbu tinkamai organizuoti logistikos procesus - turi apgalvoti į kiek kvadratinių metrų turime sutilpti, kad efektyviai organizuotume darbą. Turėsime perkraustyti pastatus, mažinti naudojamus plotus, padaryti taip, kad dėstytojai galėtų dirbti naujose erdvėse", - aiškina ŠU atstovas.

Pastatai talpins apie 2 tūkst. studentų
ŠU administracija skaičiuoja, kiek jiems reikės patalpų darbui optimaliai organizuoti. Išvada - ŠU išsiteks pačioje miesto širdyje, P. Višinskio, Vytauto ir Vasario 16-osios gatvėse esančiuose pastatuose.
Planuojama, kad išliks P. Višinskio g. 38 buvę III-ieji rūmai, kurie buvo universiteto rūpesčiu suremontuoti ir paruošti darbui. Liks biblioteka (Vytauto g. 84), I-ieji rūmai (P. Višinskio g. 25), IV-as bendrabutis (Dubijos 1B), kuris reikalingas studentams gyventi, Sporto salė Vasario 16-osios g., Botanikos sodas, P. Višinskio g. 19 esantis pastatas, kuriame susitelkė socialinio mokslo darbuotojai.

Skaičiuojama, kad šių pastatų reikėtų studijuoti apie 2 tūkst. studentų. Tiek jaunuolių šiuo metu ir Studijuoja universitete.

"Jei ateityje studentų daugės, teks galvoti apie papildomus bendrabučius, bet ŠU siekia išlaikyti ir II-ąjį bendrabutį. Planuojama jį laikyti nenaudojamą, o jei prisireiktų, būtų galima pradėti naudoti", - sako M. Grigaliūnas.

Prašys Vyriausybės leidimo parduoti
Pasak M. Grigaliūno, atlaisvinti ir palikti tuščiais pastatai įtraukti į Investuojamų objektų sąrašą ir dėl jų ateities tariamasi su Vyriausybe.

"Mes dėl bet kokio žingsnio turime gauti Vyriausybės pritarimą. Universiteto siekis yra, kad Vyriausybė leistų šiuos pastatus parduoti. Jei leis parduoti - gautas lėšas reinvestuoti į infrastruktūros atnaujinimą. Jau yra parengti projektai dėl P. Višinskio g. 25 pastato renovacijos. Dalį lėšų renovacijai skirtų ES, o dalį turėtume mes, pardavę pastatus", - sako pašnekovas.

M. Grigaliūnas sako, kad kol kas neaišku, ar leidimas parduoti pastatus bus gautas. Taip pat neaišku, kada Vyriausybė vienokį ar kitokį sprendimą priimtų. Vyriausybė, kuri yra turto savininkas, gali nuspręsti ir kitaip - nenaudojamus pastatus perduoti Turto bankui, kitaip sakant, administruoti savo nuožiūra.

Turto vertinimas yra atliktas, tačiau realią vertę, likvidumą, visada parodo aukcionai. Šiauliuose buvo pasigirdę idėjų, kad ištuštėję ŠU studentų bendrabučiai galėtų pasitarnautų Šiaulių miesto savivaldybei kaip socialinis būstas. Apie tai kalbėti taip pat dar anksti - tam reikės Vyriausybės leidimo.

M. Grigaliūnas sako, kad jei Vyriausybė leistų pastatus parduoti, būtų skelbiamas aukcionas ir savivaldybė galėtų jame dalyvauti, perkant bendrabučius.