Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Ketvirtadienį Šiaulių taryba iš pareigų jų pačių prašymu atleido administracijos direktoriaus pavaduotojus Giedrę Mendozą Herrerą ir Martyną Šiurkų. Meras Artūras Visockas jau ieško, kuo buvusiuosius pakeisti, o dvejus metus administracijai vadovavę liberalė ir konservatorius teigia atsistatydinimui turėję rimtas priežastis.
Meras pernelyg daug variantų neturi
G. Mendoza Herrera atsistatydino Šiaulių miesto taryboje į opoziciją pasitraukus Liberalų sąjūdžio frakcijai. Sprendimo projektas dėl M. Šiurkaus atstatydinimo buvo parengtas jam apie tai net nežinant, tačiau vėliau konservatorius pats pareiškė norą palikti administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.
Šiauliams likus be administracijos direktoriaus pavaduotojų meras Artūras Visockas sako penktadienį jau pradėjęs ieškoti naujų kandidatų. Jis jau išsiuntė pasiūlymus Darbo partijai ir partijai „Tvarkai ir teisingumas“, kadangi šių partijų Šiaulių skyrių nariai nėra pasiskelbę opozicija.
„Pernelyg daug variantų ir neturiu. Opozicija automatiškai nesiūlys, vadinasi, pasisiūlyti gali tik tie, kurie nepasiskelbė opozicija. O ten - žiūrėsime. Jeigu pateiks kandidatus, tada pagal įstatymą yra derinimo procedūra ir tik tada teikimo. Kandidato pateikimas - tik pradžių pradžia", - apie naujų pavaduotojų paieškas sakė miesto meras.
„Tapo akivaizdu, kad mano darbas beprasmis“
G. Mendoza Herrera Etaplius.lt teigė po atsistatydinimo besijaučianti puikiai, nes jos sprendimas buvo apgalvotas ir tikėtas.
„Visi ženklai rodė, kad niekas ir nebandys sėsti prie derybų stalo dėl to, kaip Taryba mato miesto ateitį, ir kokia politinė darbotvarkė bei uždaviniai bus suformuluoti politinio pasitikėjimo žmonėms“, - sakė ji.
Liberalė atviravo, kad jau kelis mėnesius nėra buvusi nei viename vadovų pasitarime, tad nežino, kokie klausimai yra sprendžiami ir kas būna nuspręsta.
„Kaip ir visa likusi administracija, tiesiog susidurdavau su kažkieno sprendimų pasekmėmis. Tai, kad Rėkyvos projektas nebuvo vystomas - vienas pavyzdžių, kai savalaikis tarybos informavimas būtų išgelbėjęs projektą. Kiekvieną pirmadienį priekaištaudavau ir Ekonomikos departamento vadovei, kad mano kuruojami departamentai ir aš nėra informuojami apie projektų eigą, kad projektus administruojantis Ekonomikos ir Investicijų skyrius tiesiog neinformuoja, kas vyksta. Tuo tarpu vienas departamentas - Švietimo, kultūros ir sporto - yra daugelio projektų naudos gavėjas, kitaip sakant klientas, o kitas departamentas - Urbanistinės plėtros ir miesto ūkio - yra vykdytojas“, - sakė ji.
G.Mendoza Herrera įsitikinusi, kad sėkmingų projektų įgyvendinimo sąlyga yra savalaikė komunikacija ir reikalingų sprendimų priėmimas laiku.
„O vadovo funkcija ir yra matyti bendrą vaizdą ir užtikrinti sklandų bendradarbiavimą tarp padalinių, esant reikalui pašalinti "butelio kakliukus", perskirstyti turimus resursus. Jei operuoji tik puse resursų, tai labai išauga rizika. O kai protingo strateginio planavimo ir taip nėra, tai rizikos auga geometrine progresija. To negali sau leisti efektyvumo siekianti organizacija. Tapo akivaizdu, kad mano darbas beprasmis, o aš esu kuriantis žmogus, man patinka išeiti iš komforto zonos ir rasti sprendimus“, - kalbėjo pašnekovė.
G. Mendoza Herrera sako, kad politikoje taip pat - kolegialūs sprendimai gali būti priimami tik laiku gavus informaciją, kai dar gali apsvarstyti alternatyvas, kai gali surasti kitus kelius.
„O paskutinis Tarybos posėdis parodė, kad tiesiog būni pastatytas prieš faktą. Direktorius dar neseniai dirba, nespėjo susidaryti bendro vaizdo, tai atsakomybė už teisingą informavimą tenka tiems vadovams, kurie ten dirba jau dvejus metus“, - sakė ji.
Jau nuo penktadienio G. Mendoza Herrera vėl yra pilnai praktikuojanti atestuota architektė.
„Tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas. Jau šiandien buvau apžiūrėti vykdomus projektus, aptariau naujus, iš architektūros niekada nebuvau pasitraukusi, todėl ieškoti naujo identiteto nereikia. Gavau pasiūlymą prisidėti prie knygos apie Šiaulių urbanistiką, dalyvavau ir dalyvausiu architektų ir urbanistų bendruomenėje bei projektuose. Turiu daug minčių apie dalyvavimą ir kitokio tipo projektuose, pavyzdžiui, birželio 3 d. būsiu viena iš pranešėjų renginyje apie Gerą mokyklą. Iš politikos nesitraukiu, tik dabar kitu rakursu dalyvausiu. Ir Savivaldybėje daug yra pradėtų darbų. Nereikia maišyti politikos su visiškai profesinėmis kompetencijomis, todėl esu tikra, kad mano pagalbos neatsisakys. Ir su administracijos direktoriumi esu apie tai kalbėjusi“, - sakė ji.
Ambicijų stoka ir idėjinė mažakraujyste užvaldė miestą
M. Šiurkus atleistas iš užimamų pareigų tuo metu, kai mėnesį turėjo ligonlapį dėl kojos traumos. Konservatorius sako jau turintis du darbo pasiūlymus, tačiau norėtų, kad ateityje jam pavyktų derinti politinę veiklą ir darbą. Taip pat jam reikia apsispręsti, pasilikti viešąjame sektoriuje ar dirbti privačiame.
Kaip M. Šiurkus vertina susiklosčiusią situaciją?
„ Politikai dirba žmonėms kurie juos rinko. Klasika. Atstovaujamoji institucija yra miesto Taryba, o vykdomoji – administracija. Politikai rinkėjų pasitikėjimą gauna avansu – žmonės, balsuojantys už politiką, tiki, jog politikas padarys tai ką žadėjo. Išrinkti politikai turi susitarti dėl tikslų, kuriuos jie pasieks per 4 metų kadenciją. Tie, kurie susitaria, sudaro daugumą Taryboje ir pasirašo koalicinę programą. Tuomet Tarybos dauguma išrenka vykdytojus - politinio pasitikėjimo asmenis, kurie turi tą programą įgyvendinti. Viskas elementarų ir paprasta. Taip yra visuose Lietuvos savivaldybėse, išskyrus Šiaulius“, - sako M. Šiurkus.
Pašnekovo teigimu, nuo kovo mėnesio Šiauliuose nėra valdančiosios daugumos, nėra bendrų tikslų, nėra koalicinės programos.
„Todėl politinio pasitikėjimo asmenys, t. y. administracijos vadovai, šiaip sau “būna darbe”, nes jokios programos miestui nėra. Yra tik laikas tarp Tarybos posėdžių. Manimi rinkėjai pasitikėjo ne todėl, kad aš kažkur “pabūčiau”, o todėl, kad dirbčiau tai, ką žadėjau. Ambicijų stoka ir idėjinė mažakraujyste užvaldė miestą, kurį kiekvieną dieną palieka po 5 žmones. Sprendimas trauktis buvo apgalvotas ir vienintelis teisingas Tarybos narių ir rinkėjų atžvilgiu. Iš politikos nesitraukiu ir rengiuosi dirbti toliau, tik kitoje platformoje“, - sakė jis.