Šiaulių šauliai skynė pergales asmeninėje ir komandinėje įskaitoje

Šiauliai

Šiaulių SC DubysaŠaltinis: Etaplius.lt

268258

Šiaulių šauliai dalyvavo Lietuvos jaunių šaudymo mažojo kalibro ginklais komandinio-asmeninio čempionato varžybose, iš kurių grįžo su glėbiu apdovanojimu tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje.

Varžybose buvo pasiektas ir Lietuvos rekordas, kurio autorė šiaulietė Vakarė Mikalauskaitė. Vaikinų komanda (Arvydas Petrauskas, Rokas Vasiliauskas ir Augustas Gurliauskas) atlikdami pratimą 30 šūvių gulomis tapo komandinės įskaitos čempionais. Antroje vietoje likusią komandą jie aplenkė net 16 taškų.

Asmeninėje įskaitoje Arvydas, nusileidęs čempionui penkiais taškais, užėmė antrą vietą, Rokas buvo ketvirtas, o Augustas – devintas. Titas Ciškevičius ir Kajus Lukošius susirgus komandos draugui liko dviese ir sugebėjo tarp 16 komandų užimti 13 vietą.

Aukso medalius, atliekant pratimą 30 šūvių gulomis, iškovojo ir Šiaulių merginų komanda, kuriai atstovavo Vakarė Mikalauskaitė, Kornelija Liogytė ir Gabija Medišauskaitė. Maža to, Vakarė pasiekė Lietuvos rekordą. Ji surinko 290 taškų iš 300 galimų. Gabija surinko 288 taškus ir asmeninėje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą.

Antroji merginų komanda, kuriai atstovavo Goda Atkucevičiūtė, Ieva Navickytė ir Deimilė Juodrytė tarp 13 komandų užėmė 7 vietą. Antro pratimo įskaitoje, kurio metu buvo šaunama po dešimt šūvių stovint, priklaupus ir gulomis, vaikinų komanda Arvydas Petrauskas, Rokas Vasiliauskas ir Augustas Gurliauskas bendrai surinkę 782 taškus užėmė trečią vietą.

Merginų komanda: Vakarė Mikalauskaitė, Goda Atkucevičiūtė ir Ieva Navickytė surinko 811 taškų ir nuo čempionių atsilikusios vos vienu tašku užėmė antrą vietą.

Asmeninėse įskaitose atliekant pratimą 3x10 iki prizinių vietų šiauliečiams pritrūko keleto taškų. Geriausiai pasirodė Vakarė Mikalauskaitė, užėmusi penktą vietą.

„Mano, kaip trenerio pagrindinė užduotis prieš varžybas, atsižvelgiant į daug faktorių teisingai auklėtinius suskirstyti į komandas. Iš keturių galimų komandinių rungčių Lietuvos mastu mes užimame dvi pirmas, antrą ir trečią vietas – reiškiasi auklėtiniai pasirodė puikiai, o trenerio sprendimai buvo teisingi. Savo rezultatais aplenkėme didžiuosius miestus, kuriuose ir trenerių, ir bazių daugiau, todėl turime kuo didžiuotis“, – auklėtinius gyrė šaudymo treneris Mantas Bakas.

Jau šiandien Lietuvos rinktinė, kurios sudėtyje net penki sporto centro „Dubysa“ auklėtiniai ir treneris išvyksta į Estiją, kur dalyvaus tris dienas truksiančiose Baltijos taurės žaidynėse.