Šiaulių šauliai – Lietuvos komandinio čempionato nugalėtojai

Šiauliai
Šiaulių sporto centras „Dubysa“ Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių sporto centro „Dubysa“ šauliai – Lietuvos jaunimo šaudymo mažojo kalibro ginklais komandinio čempionato nugalėtojai! Rokiškyje vykusiame čempionate Šiaulių vaikinų komanda čempionais tapo abi dienas, skirtingų pratimų įskaitoje.

Merginų komanda pirmos dienos pratime iškovojo ketvirtą vietą, o antrą dieną pasidabino sidabro medaliais. Puikiai varžybose pasirodė ir komandą į pergales vedė Šiaulių komandos lyderis, Lietuvos rinktinės narys Matas Medišauskas. Jam puikiai talkino Rokas Vasiliauskas bei Arvydas Petrauskas.

Pirmą varžybų dieną vyko pirmojo pratimo, šaudant stovint, priklaupus ir gulint, varžybos. Komanda sudaryta iš trijų žmonių, vienu metu šaudė į taikinius esančius 50 metrų atstumu. Iš varžybose dalyvavusių devynių stipriausių Lietuvos komandų šiauliečiai ir kauniečiai parodė geriausius rezultatus ir pateko į super finalą. Finale greitai nemažą persvarą įgijo Šiaulių vaikinų komanda, tačiau lengvos pergalės jiems nepavyko pasiekti. Atkakliai besiklosčiusį finalą šiauliečiai laimėjo 17:15.

Antrą dieną visi trys dalyviai šaudė į taikinius gulomis. Kiekvienam po šešiasdešimt šūvių ir po jų skaičiuojami komandiniai taškai. Čia ir vėl nepralenkiami buvo Šiaulių šauliai, kurie antrą dieną iš eilės tapo Lietuvos komandinių varžybų čempionais. Merginų komandai atstovavo – Vakarė Mikalauskaitė, Goda Atkucevičiūtė ir Gabija Medišauskaitė.

Pirmos dienos pratimo metu, šaudant stovint, priklaupus ir gulomis, Šiaulių merginų komandai pritrūko kelių taškų iki finalo ir bendroje įskaitoje tarp devynių komandų užėmė ketvirtą vietą. Pasak trenerio Manto Bako, antrą dieną merginos pasidarė išvadas bei su treneriu aptarė kitokią darbo strategiją. Gulomis merginos šaudė puikiai ir iškovojo antrą vietą.

„Vyrai pasirodė labai gerai, apgynė pernai iškovotus čempionų titulus ir šiemet. Merginų komanda dar labai jauna, šiek tiek nesusitvarkė su jauduliu. Nepaisant to, pernai buvo iškovotos ketvirta ir trečia vietos, o šiemet ketvirta ir antra – laiptelis aukštyn, reiškia tobulėjame. Aš kaip treneris akcentuoju savo sportininkams komandinius čempionatus. Tai parodo mūsų bendrą darbą, mūsų bendrą pajėgumą, o ne vieno žmogaus blykstelėjimą. Kai kovoji kaip kumštis, ateina rezultatai“, – sportininkus gyrė treneris Mantas Bakas. Šaudymo varžybose šauliams reikia kovoti ne tik su slegiančia įtampa, tačiau ir fiziniu nuovargiu.

Treneris Mantas Bakas akcentuoja, kad prie puikių šiauliečių pasirodymų varžybose svariai prisideda jau trejus metus trunkanti draugystė su sporto centro „Dubysa“ fizinio rengimo treneriu Mantu Pilipavičium. Puikiai pasirodę Lietuvos čempionatuose šiauliečiai gegužės 25-28 dienomis su Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų rinktinėmis vyks į Estiją, kur dalyvaus Baltijos taurės turnyre.