Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos projektas „Gimtosios kalbos grožis ir prasmė medijose“ vis labiau pranoksta lūkesčius

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos projektas „Gimtosios kalbos grožis ir prasmė medijose“ vis labiau pranoksta lūkesčius
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje šiais mokslo metais startavo projektas „Gimtosios kalbos grožis ir prasmė medijose“. Šią lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų iniciatyvą paskatino gimnazijoje prieš kelerius metus vykusio projekto „Skaitau – esu!” sėkmė: mokiniai dar labiau prisijaukino grožinę knygą, skaitymo šviesą nešė į savo namus, o iš jų į mokyklą, užsimezgė glaudesni santykiai su kitomis miesto švietimo įstaigomis ir socialiniais partneriais.

Šiemet ilgalaikio projekto marškinėlius jau noriai pasimatavo gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, socialiniai partneriai. Į kai kurias veiklas bus pakviestos įsitraukti ir Šiaulių miesto švietimo įstaigos. Projekto veiklos kryptys SKAITAU, RAŠAU, KURIU, orientuotos į skirtingų gebėjimų lavinimą ir saviraiškos galimybes, tikslinei mokinių auditorijai pasirodė aktualios ir svarbios. Projekto pradžios renginys spalio mėnesį prasidėjo poezijos skaitymais „Žmogaus apnuoginta širdis”, skirtais 100-osioms V. Mačernio gimimo metinėms atminti. Kamerinėje aplinkoje išgirstas poetinis žodis dar ilgai įvairiais akordais skambėjo popietės dalyvių širdyse ir kvietė į rankas imti grožinę knygą. Renginys abiturientus paskatino šio poeto sonetus skaityti rudenėjančiame Lieporių parke.

Sėkmingai startavęs projektas ir šiandien tebeskatina leisti rudenį su knyga ir pradėti su ja žiemoti. Juk gimnazistai mokytojų pasiūlytą arba savo pasirinktą knygą skaitė ir šeimoje, ir gimnazijoje, ir Šiauliuose. Jų pristatymais tapo kūrybiniai darbai, atlikti naudojant įvairias pažangias programas, sukurti interaktyvūs produktai ar kitose medijose įprasminta veikla. „Kur knygos, ten ir mintys“, „Namai be knygų neturi sielos“, ,,Skaitančiam žmogui nereikia skubėti“, „Knygose žmogaus sielos virpesiai“, – tai gimnazistų mintys praleidus daugiau nei įprastai laiko su knyga, dėl jos apsilankius įvairiose Šiaulių miesto viešosiose erdvėse.

Tad lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų bei bibliotekos-informacinio centro vedėjos kvietimas prisijungti į prasmingą projektą, skirtą knygai, raštui, kūrybai, per medijas būti pasiekiamiems ir madingiems pranoksta lūkesčius. Rudens projekto veiklų jau visi marškinėliai pasimatuoti. Artėjantis šventinis gruodis ir Naujieji metai siūlys puoštis naujais tvariais SKAITAU, RAŠAU, KURIU marškinėliais, kuriuos, tikėtina, projekto dalyviai ir svečiai vilkės visą likusį gyvenimą.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Montvidienė