Šiaulių rankininkai pergalę prarado paskutinę minutę

Šiauliečiai užsiveda prieš rungtynes - Foto: Lietuvos rankinio lyga/Facebook

Giedrius ŠteimantasŠaltinis: Etaplius.LT

250518

Sekmadienį Šiauliuose vykusiuose Lietuvos rankinio pirmosios lygos rungtynėse tarp RK „Šiauliai“ ir Varėnos „Ūlos“ ekipų iki antrojo kėlinio pabaigos likus pusei minutės rezultatas buvo lygus. Tačiau „Ūlos“ rankininkui Tomui Valentukevičiui gavus progą išplėšti pergalę 7 metrų baudiniu, jis to šanso nepaleido, pelnė baudinį, o varėniškiai laimėjo rungtynes rezultatu 27:26 (9:13).

Į susitikimą su turnyrinės lentelės lyderiais iš Varėnos šiauliečiai atvyko pasistiprinę Mindaugu Nakvosu, vienu praėjusio sezono komandos lyderiu, kuris šiame sezone dar nebuvo sužaidęs nė vienerių rungtynių. O rungtynės prasidėjo labai įtemptai bei labai nerezultatyviai – sužaidus pusę pirmojo kėlinio rezultatas švieslentėje buvo 6:4 aikštelės šeimininkų naudai. Tačiau tokia lėta bei nerezultatyvi rungtynių eiga buvo palanki būtent šiauliečiams, kurie vis didino savo pranašumą bei į pertrauką patraukė turėdami keturių taškų pranašumą.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo „Ūlos“ rankininkų benefisu: vis mažindami šiauliečių pranašumą, jie 46-ąją rungtynių minutę išlygino rezultatą 18:18. Svečiams nesutrukdė ir tai, jog 33-ąją minutę jie prarado dešiniojo pusiau krašto žaidėją Gytį Zadarnauską, kuris užsidirbo raudoną kortelę. Lentelės lyderiai ir toliau įrodinėjo, jog ne veltui yra pirmoje vietoje – 56-ąją minutę po Roko Alekšiūno įvarčio svečiai turėjo plius keturis savo sąskaitoje.

Tačiau tada į rungtynes intrigą sugrąžino šiauliečiai: trys Artūro Budraičio bei vienas Mindaugo Nakvoso pelnyti įvarčiai ir aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą. Komandos dar apsikeitė įvarčiais ir atrodė, jog „Šiaulių“ rankininkai antrą savaitę iš eilės rungtynes baigs lygiosiomis. Tačiau tada T. Valentukevičius metė 7 metrų baudinį, šiauliečių vartininkas Dominykas Adomavičius savo vartų neapsaugojo. „Ūlos“ rankininkams išsiveržus į priekį, šeimininkai dar turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau per likusį laiką jie suklydo, tad pergalę džiaugėsi svečiai iš Varėnos.

Rezultatyviausias šiauliečių gretose buvo Artūras Budraitis, pelnęs septynis įvarčius. Šešiais prisidėjo Mindaugas Nakvosas, pekis įvarčius pelnė Simas Butkus, keturis – Džiugas Saliamoris. Svečių ekipai daugiausiai įvarčių pelnė Klaidas Stoškus bei Rokas Alekšiūnas – po šešis. Pergalingo įvarčio autorius T. Valentukevičius pelnė penkis, o Arnas Markiavičius – keturis įvarčius.

Po šių rungtynių Varėnos rankininkai su keturiomis pergalėmis išliko turnyrinės lentelės viršūnėje, o šiauliečiai su viena pergalė, dviem pralaimėjimais bei vieneriomis lygiosiomis užima penktąją vietą.

Kitos RK „Šiaulių“ komandos rungtynės laukia šį sekmadienį, lapkričio 13 d., kai svečiuose susitiks su HC „Molėtai“ komanda, o namie šiauliečiai žais lapkričio 20 d., kai priims Kauno raj. SM-Garliavos rankininkus. Visas šiauliečių namų rungtynes galite gyvai stebėti Krepšinio akademijos „Saulė“ salėje (Pramonės g. 13, Šiauliai), o tiesioginės rungtynių transliacijos – Lietuvos rankinio lygos YouTube kanale.