Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui – garbingas apdovanojimas

Šiauliai
Soc. tinklų nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių rajono savivaldybės inf.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Anykščiuose vykusioje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanojo sėkmingiausiai šiais metais dirbančius tradicinius amatininkus ir tradicinių amatų centrą.

2022 metais sėkmingiausiai dirbusiu išrinktas Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras įsikūręs Kuršėnų dvaro sodyboje. Čia lankytojai supažindinami su tradicine liaudies kultūra, senaisiais amatais: puodininkyste, medžio drožyba, juostų audimu ir pynimu, margučių marginimu, vilnos vėlimu, pynimu iš vytelių ir šiaudų.

Centras vienija 12 tradicinių amatininkų, iš jų 3 yra atestuoti tradicinių amatų meistrai. Sertifikuoti 45 tautinio paveldo produktai.

Amatininkai šiame centre gali gaminti, pristatyti, realizuoti tautinio paveldo produktus, vykdyti tradicinių amatų ir kitus mokymus, organizuoti paskaitas, konferencijas, kūrybines stovyklas, rengti ekspozicijas, parodas, vykdyti edukacinius užsiėmimus.

„Tradiciniai amatininkai ir amatų centrai yra grandis, siejanti mus su istorija, praeitimi. Tai mūsų tapatybės saugotojai ir puoselėtojai, rodantys visam pasauliui, kuo išskirtiniai, kitokie esame“, - teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Žemės ūkio ministerija kasmet skiria premijas sėkmingiausiai dirbantiems tradiciniams amatininkams ir tradicinių amatų centrui. Tautinio paveldo produktų, tradicinių mugių, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo ekspertų komisija vertina geriausius iš geriausiųjų ir teikia siūlymus premijuoti atrinktus kandidatus Žemės ūkio ministerijai. Premijų teikimą organizuoja ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.