Šiaulių rajone veiklą pradeda „Socialinis taksi“: paslaugą teiks ir senjorams

Šiaulių rajone veiklą pradeda „Socialinis taksi“: paslaugą teiks ir senjorams
Šiauliai
„Socialinis taksi“ nuotr.
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nuo lapkričio 26 d. „Socialinis taksi“ kartu su partneriais asociacija „Namiškiai“ pradeda teikti pavėžėjimo su asistavimu paslaugas žmonėms su negalia ir senjorams Šiaulių rajone. Tai jau antroji socialinė franšizė įsteigta, diegiant nacionalinį mobilumo tinklą, ir pirmasis rajonas, kuriame „Socialinis taksi“ paslaugomis galės naudotis ir senjorai.

„Šių metų pradžioje, kaip pirmoji socialinė franšizė Lietuvoje startavome Jonavoje ir Kauno rajone. O šiandien džiaugiamės nauja partneryste ir jau antros franšizės atidarymu Šiaulių rajone. Senjorų ir  žmonių su negalia mobilumas bei savarankiškos galimybės keliauti turi būti užtikrinamos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, nei nuo kitų aplinkybių, todėl džiaugiuosi, kad kartu su partneriais galėsime prisidėti prie šių žmonių kokybiškesnio gyvenimo, suteikiant jiems visas galimybes būti mobiliems ir pasiekti norimas vietas su asistento pagalba“, – teigia „Socialinio taksi“ programos vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

Pavežėjimo su asistavimu paslaugą Šiauliuose ir Šiaulių rajone teiks 4 savanoriai ir darbuotojai, turintys socialinio darbuotojo padėjėjo kvalifikaciją. Su jų pagalba neįgalieji ir senjorai galės nuvykti į pageidaujamą vietą, esant poreikiui bus teikiama nukėlimo laiptais, palydėjimo paslauga.

„Šiuo atidarymu džiaugiamės ypatingai: tai pirmoji socialinė inovacija Šiaulių rajono gyventojams su negalia ir senjorams, kuri užtikrins kelionių organizavimą į socialinio ar ekonominio užimtumo vietas bei padės būti mobiliems bei savarankiškiems“ – sako asociacijos "Namiškiai" pirmininkė Simona Kruminaitė.

Pavėžėjimo paslaugos teikiamos visą parą, 7 dienas per savaitę, paslauga vykdoma už simbolinį mokestį. Paslaugas galima užsisakyti užsiregistravus  tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinus telefonu +370 687 44001, darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.

Apie „Socialinis taksi“

VšĮ „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ programa „Socialinis taksi“ veiklą pradėjo 2012 m. „Socialinis taksi“ šiuo metu paslaugas teikia Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos mieste ir rajone, Panevėžyje, Jonavoje, Utenoje, Ukmergėje, Visagine, Zarasuose ir Šiaulių rajone.