Šiaulių rajone eismą sunkina plikledis ir pustymas, sudėtingos sąlygos šalyje bus ir naktį

Šiaulių rajone eismą sunkina plikledis ir pustymas, sudėtingos sąlygos šalyje bus ir naktį
Vilnius
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sudėtingiausios eismo sąlygos šiuo metu Šiaulių rajone, kuriame eismo sąlygas sunkina plikledis ir prasidėjęs pustymas. Šiaurės ir Šiaurės rytų Lietuvoje visų valstybinės reikšmės kelių dangos su pažliugusio sniego provėžomis, Kelmės, Pasvalio, Kupiškio, Utenos ir Molėtų rajonuose yra ir prispausto sniego.

Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai, tačiau dėl snygio keliai greitai vėl padengiami nauju sniego sluoksniu, todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija vairuotojų prašo atsižvelgti į kelio dangos būklę bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.

Pietryčių Lietuvoje pagrindinių kelių dangos šlapios, tačiau mažesnio eismo intensyvumo rajoniniuose keliuose vis dar yra šlapio sniego provėžų. Geriausios eismo sąlygos išlieka Vakarų ir Pietryčių Lietuvoje, kur visų kelių dangos šlapios.

Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir Alytaus apskrityse šlapdriba, kitur snygis. Oro temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį numatomas snygis. Daug kur pustys, rytiniuose rajonuose kils trumpos pūgos. Daugelyje šalies rajonų numatomas plikledis. Šiaurės vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s. Žemiausia oro temperatūra nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio.

ELTA