Šiaulių prokuroras apskundė bendrininkų grupės išteisinimą: prašo pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis

2415c60a27f7e70704db55887cf944060c8dbc9b
Šiauliai
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šiaulių apygardos prokuroras pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui, kuriuo prašo penkis nuteistuosius pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis, o dar du – dėl vaiko pirkimo ar pardavimo.

Kaip antradienį nurodė Generalinė prokuratūra, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Kerys pateikė apeliacinį skundą dėl Šiaulių apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo septyni vyrai pripažinti kaltais dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo.

Šiuo nuosprendžiu vienas jų – A. N. taip pat nuteistas dėl vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiką, o A. L. – dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams.

Apeliaciniame skunde prokuroras nesutinka su pirmosios instancijos teismo sprendimu ir prašo penkis nuteistuosius pripažinti kaltais dėl kito nusikaltimo – prekybos žmonėmis, o minėtą A. N. ir nuteistąjį K. K. – dėl vaiko pirkimo ar pardavimo.

Bylos duomenimis, nuo 2014 metų rugsėjo iki 2016 metų balandžio mėnesio 17–28 metų amžiaus asmenys buvo verbuojami ir vežami į Vokietiją bei Nyderlandus. Nustatyti šeši tokie atvejai.

Minėtu laikotarpiu buvo ieškoma asmenų, kurie parvairuotų vogtus automobilius iš užsienio. Nusikaltimų organizatoriai atvykdavo į nukentėjusiųjų namus ar susitikdavo Raseinių apylinkėse. Daugeliui buvo pažadami 500 eurų už parvairuotą automobilį, vienu atveju asmenys buvo apgaudinėjami sakant, kad reikės dirbti statybose.

Nukentėjusieji buvo pažeidžiami asmenys dėl sunkios materialinės padėties, socialinių įgūdžių stokos, nurodo prokuratūra.

Nustatyta, kad vieni nuteistieji ieškodavo ar verbuodavo aukas, kiti kartu važiuodavo į užsienį ar koordinuodavo nusikaltimų veiksmus. Didžioji dalis į svečią šalį išvežtų nukentėjusiųjų, neturėdami kito pasirinkimo, automobilius parvairuodavo į Lietuvą.

Už parvarytus automobilius buvo sumokama maža dalis žadėtos sumos arba visai neatsiskaitoma. Kai kurie nukentėjusieji į užsienį būdavo verbuojami po kelis kartus.

Visi nuteistieji, gyvenantys įvairiuose Lietuvos miestuose, jau yra ne kartą teisti.