Sportas2024 m. Liepos 17 d. 21:54

Šiaulių plaukikai užbaigė nacionalinį plaukimo sezoną

Geriausiai iš šiauliečių varžybose pasirodė Patricija Geroksonaitė (centre). (LTU Aquatics nuotr.)

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.LT

309942

Vilniuje baigėsi dvi dienas trukusios Lietuvos amžiaus grupių vasaros pirmenybės, kuriose dalyvavo jaunieji Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkai.

2010 m. gim. berniukų grupėje Marijus Tručinskas (treneriai Paulius Povilionis/Aneta Astrauskaitė) pelnė tris sidabro medalius 100 m ir 200 m plaukimo nugara ir 400 m plaukimo kompleksu rungtyse.

2008-2009 m. gim. berniukų grupėje Nojus Žakaris (tr. Dovilė Pocienė) tapo 200 m plaukimo nugara čempionu (2 min 19,40 sek.) ir užėmė trečią vietą plaukdamas tuo pačius stiliumi dukart trumpesnėje distancijoje (1 min 5,39 sek.).

Toje pačioje amžiaus grupėje Aidas Aleksandravičius (tr. Robertas Šuipis) laimėjo bronzos medalį 400 m plaukdamas kompleksu (5 min 5,60 sek.).

2011 m. gim. berniukų grupėje 50 m atstumą peteliške greičiausiai atplaukė Norvydas Valiulis. Šiaulietis finišavo po 32,21 sek.

Toje pačioje amžiaus grupėje Džiugas Baltrušaitis užėmė trečią vietą 200 m plaukimo kompleksu rungtyje.

2014 m. ir jaunesnių berniukų grupėje Ugnius Efremovas laimėjo du plaukimus krūtine. 200 m jis įveikė per 3 min 33,65 sek., o 50 m - per 45,58 sek. Bronzos medalį jis laimėjo 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Po šių laimėjimų jis užėmė trečią vietą geriausių varžybų plaukikų trejete.

Dar vieną bronzos medalį pridėjo Tautvydas Balandis 100 m plaukimo nugara rungtyje (1 min 42,30 sek.). Berniukus treniruoja Egidijus Šiautkulis.

Atviroje įskaitoje iš šiauliečių merginų geriausiai sekėsi „Delfinui“ atstovaujančiai Patricijai Geriksonaitei. Ji tapo 200 m plaukimo kompleksu rungties čempione (2 min 24,94 sek., 28 dal.) ir 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungties vicečempione (26,86 sek.; 97 dal.)

Ilgoje, 800 m plaukimo laisvu stiliumi, distancijoje nugalėtoja tapo taip pat šiaulietė - Otilija Petrauskaitė. Trenerio R. Šuipio auklėtinė pademonstravo 9 min 55,68 sek. rezultatą. Šioje rungtyje antrą vietą pelnė Urtė Ragauskaitė (9 min 57,97 sek.)

400 m laisvu stiliumi antra atplaukė Ugnė Šiautkulytė (4 min 41,72 sek.), o trečia – U. Ragauskaitė (4 min 45,19 sek.). Rungtyje dėl apdovanojimų varžėsi 43 sportininkės.

Sidabro medalį laimėjo Miglė Grigaliūnaitė 200 m plaukimo peteliške rungtyje (2 min 33,79 sek.). Merginas varžyboms ruošia trenerė Dovilė Pocienė.

Savo amžiaus grupėje (2008-2009 m. gim. mergaičių gr.) U. Šiautkulytė, plaukdama laisvu stiliumi, iškovojo visų trijų spalvų medalius: 400 m (4 min 41,72 sek.) – aukso, 100 m (1 min 1,67 sek.) – sidabro, 200 m (2 min 14,47 min) – bronzos.

Toje pačioje amžiaus grupėje U. Ragauskaitė plaukimo laisvu stiliumi rungtyse dukart kopė ant antros vietos pakylos: po plaukimo 400 m ilgio distancijoje (4 min 45,19 sek.) ir po dalyvavimo 50 m ilgio atkarpoje (28,64 sek.) Dar du medalius plaukimo nugara rungtyse pelnė Miglė Vaitkutė (tr. D. Pocienė). Mergina atplaukė antra 200 m (2 min 36,83 sek.) ir trečia 100 m ilgio distancijose (1 min 12,48 sek.).

Dukart vicečempione savo amžiaus grupėje tapo 200 m ir 100 m peteliške plaukusi Miglė Grigaliūnaitė (tr. D. Pocienė).

2010 m. gim. mergaičių grupėje ne vieną apdovanojimą pelnė trenerio Roberto Šuipio auklėtinės. O. Petrauskaitė, plaukdama laisvu stiliumi, iškovojo aukso ir sidabro medalius, atitinkamai 400 m ir 200 m ilgio distancijose.

Triskart plaukimo nugara čempione tapo Ugnė Petrauskaitė. Šiaulietė 50 m nuplaukė per 32,27 sek., 200 m – per 2 min 38,71 sek., o 100 m – per 1 min 12,11 sek.

Dominyka Domereckaitė 200 m nugara įveikė antra, o 100 m – trečia. Austėja Tipelytė pelnė du bronzos medalius 200 m plaukimo nugara ir kompleksu rungtyse. 400 m plaukimo kompleksu rungties čempione ir 100 m plaukimo peteliške vicečempione tapo Augustė Baristaitė.

2011 m. gim. mergaičių grupėje gerai pasirodė Augustė Obrikytė (tr. P. Povilionis/Aneta Astrauskaitė). Mergaitė buvo greičiausia 400 m (5 min 1,76 sek.) ir 200 m (2 min 23,51 sek.) plaukimo laisvu stiliumi bei 400 m (5 min 55,08 sek.) kompleksinio plaukimo rungtyse. Šie rezultatai leido Augustei užimti antrą vietą geriausių varžybų plaukikių trejete.

Šiomis Lietuvos amžiaus grupių vasaros pirmenybėmis, kuriose konkurenciją sportininkams sudarė ir kaimyninių šalių – Latvijos ir Estijos – plaukikai, baigėsi nacionalinis varžybų sezonas.

Augustė Obrikytė (centre) tapo antra geriausių varžybų plaukikių sąraše (LTU Aquatics nuotr).

Treneris Egidijus Šiautkulis paruošė varžyboms trečią vietą geriausių plaukikų trejete užėmusį Ugnių Efremovą. (LTU Aquatics nuotr).