Šiaulių miestui – beveik 100 naujų tekstilės atliekų konteinerių

Plečiamas tekstilės atliekų konteinerių tinklas ŠRATC nuotr.
Šiauliai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ŠRATC informacija

Augantis gyventojų sąmoningumas skatina plėsti tekstilės atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrą. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kad šiuo metu Šiaulių mieste veikiančių tekstilės atliekų surinkimo konteinerių tinklą papildė 22 UAB „Gopala“ konteineriai, iš viso planuojama įrengti 94 naujus tekstilės atliekų konteinerius.

Dar tinkamos naudoti tekstilės atliekų konteineriai

Pirmieji UAB „Gopala“ konteineriai įrengti pietinėje miesto dalyje – Gegužių g. 41, 46, 54, 70, 72, 73, 92, 51, 76, Gytarių g. 15, 3, 31, 16, 6 ir Korsako g. 59, 9, 105, 115, 26, 36, 41, 47. Šie konteineriai skirti nebereikalingiems, tačiau švariems ir dar tinkamiems naudoti tekstilės gaminiams – drabužiams, avalynei, diržams, rankinėms, medžiaginiams krepšiams, užuolaidoms, patalynės užvalkalams, rankšluosčiams, pledams, minkštiems žaislams.

Atkreipiame dėmesį, kad į tekstilės atliekų konteinerius negalima mesti pakartotiniam naudojimui jau nebetinkamų, itin nudėvėtų, nešvarių ir išteptų tekstilės gaminių. Į šiuos konteinerius metami daiktai turi būti sudėti į plastikinius maišus. Griežtai draudžiama tekstilės gaminius palikti greta konteinerio – nepalankiomis oro sąlygomis jie gali sušlapti, išsipurvinti ir supelyti, tokiu atveju sugadinta tekstilė nebetinkama perdirbimui ar antriniam panaudojimui.

Kitos tekstilės atliekų tvarkymo galimybės

Gyventojai, norintys atsikratyti didesniu tekstilės atliekų kiekiu, tai gali nemokamai padaryti pristatydami atliekas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, adresu Pailių g. 19 arba J. Basanavičiaus g. 168B. Iš vieno gyventojo per metus priimamas tekstilės atliekų kiekis nėra ribojamas. Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje nebetinkamai naudoti tekstilei skirtas atskiras konteineris. Tepalais ar kitomis pavojingosiomis medžiagomis užteršta tekstilė priimama kaip pavojinga atlieka. 

Primename, kad tekstilės gaminius (išskyrus drabužius ir avalynę) – švarią patalynę, rankšluosčius, užuolaidas, staltieses, servetėles, minkštus žaislus – priima ir dalijimosi daiktais stotelės „Daiktų kiemas“. Nuo 2020 m. birželio mėn. veikiantis dalijimosi daiktais stotelių tinklas skatina gyventojus įsitraukti į žiedinę ekonomiką, atsakingai vartoti, mažinti atliekų kiekį ir sudaryti sąlygas socialiai jautrioms asmenų grupėms reikiamų daiktų įsigyti nemokamai. Per 2022 m. iš šių stotelių į naujus namus iškeliavo 5 372 tekstilės gaminiai (rankinės, diržai, minkšti žaislai).

Dėl greitosios mados augantis pagaminamų ir išmetamų tekstilės atliekų kiekis vis daugiau verčia sunerimti. 2022 m. duomenimis, Šiaulių miesto savivaldybėje iš viso buvo surinkta 127,415 t tekstilės atliekų. Plečiamas tekstilės atliekų konteinerių tinklas užtikrina gyventojų galimybes arti namų, tinkamai ir patogiai atsikratyti tekstilės atliekomis. Surinkta tekstilė dar kartą yra perrūšiuojama ir skiriama prasmingam antriniam panaudojimui. Šiaulių mieste veikiančių tekstilės atliekų konteinerių vietas ir tuštinimo grafikus gyventojai gali pasižiūrėti čia.