Šiaulių miesto tarybos posėdyje patvirtinti svarbiausi šių metų dokumentai

taryba13
Šiauliai
Vitalis Lebedis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Kaip ir kasmet, vasario pradžioje, Šiaulių miesto savivaldybės taryba renkasi posėdžiui, kurio vienas iš svarbiausių tikslų yra patvirtinti metų biudžetą ir strateginį veiklos planą. Numatomas šiųmetinis biudžetas siekia 272 milijonus eurų. Tai beveik 20 milijonų eurų daugiau nei praeitais metais. O didžiausia suma, beveik 133 milijonų eurų, bus skirta švietimo reikmėms.

Šių metų pirmasis Tarybos posėdis prasidėjo nuo Tautiškos giesmės, kurią atliko Šiaulių Saulėtekio gimnazijos II klasės mokinė Sofiia Zuieva.

Mergaitė iš Ukrainos į Lietuvą atvyko 2022m. spalio mėnesį ir puikiai įsiliejo į saulės miesto gyvenimą.

Taip pat posėdžio pradžioje pasveikintas naujieji bendrovių „Šiaulių vandenys“ ir „Šiaulių energija“ vadovai Aurimas Rutkauskas ir Audronė Čepulienė.

Šiaulių miesto savivaldybės taryba posėdžio metu patvirtino 2024-2026 metų strateginį veiklos planą ir šių metų biudžetą. Su jais šiauliečiai galėjo išsamiai susipažinti dar sausio 17-18 dienomis vykusiuose pristatymuose.

Šių metų biudžete planuojama surinkti beveik penktadaliu daugiau mokesčių, nei buvo planuota 2023 metais, iš viso 108,4 mln. eurų. Dotacijų planuojama gauti net 103,4 mln. eurų, tai yra penktadaliu daugiau, nei buvo prognozuota 2023 metų pradžioje. Šių metų Savivaldybės biudžeto asignavimai sudaro 272 milijonus eurų. Didžiausia šios sumos dalis bus skirta biudžetinėms įstaigoms – beveik 140 milijonų eurų.

Tarybos posėdžio metu Tarybos nariai su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovais aktyviai diskutavo apie šių metų biudžetą. Aptarė lėšas, kurios suplanuotos įvairiems Strateginio veiklos plano projektams. Tarybos nariai džiaugėsi augančiu miesto biudžetu ir pačiu augančiu miestu. Šiaulių meras Artūras Visockas diskusijose dėl 2024 metų planų ir projektų pabrėžė, kad Tarybos narių nuomonės yra girdimos.

Patvirtintuose svarbiausiuose miesto dokumentuose akcentuojama, kad 2024 metais prioritetai bus skirti šioms sritims:

  • Švietimo įstaigų ugdymo aplinkos atnaujinimui ir modernizavimui;
  • Sporto infrastruktūros kūrimui;
  • Socialinių paslaugų prieinamumo didinimui;
  • Trūkstamų sveikatos priežiūros specialistų pritraukimui;
  • Miesto inžinerinės, susisiekimo ir rekreacinės infrastruktūros plėtojimui bei modernizavimui;
  • Verslo aplinkos gerinimui, laisvų sklypų, esančių Šiaulių mieste, įveiklinimui, pramonės teritorijų plėtrai.

Susipažinti su visais 2024-2026 metų strateginio veiklos plano ir 2024 metų biudžeto pristatymais galite čia:

https://siauliai.lt/news/view/vyko-siauliu-miesto-2024-2026-m-strateginio-veiklos-plano-ir-2024-m-biudzeto-projektu-pristatymai