PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Birželio 1 d. 12:02

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – skulptūros kūrybinių darbų paroda „Paukščiai“

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


132864

Šiaulių miesto savivavaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale ()K. Korsako g. 10) eksponuojama Šiaulių dailės mokyklos mokinių skulptūros kūrybinių darbų paroda „Paukščiai“. Visi norintieji parodą gali aplankyti iki birželio 12 d. Plačiau apie šią mokinių parodą pasakoja Arvydas Masiulis.Šiaulių miesto savivavaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale ()K. Korsako g. 10) eksponuojama Šiaulių dailės mokyklos mokinių skulptūros kūrybinių darbų paroda „Paukščiai“. Visi norintieji parodą gali aplankyti iki birželio 12 d. Plačiau apie šią mokinių parodą pasakoja Arvydas Masiulis.


Foto galerija:

5ed4c33a04234.jpg
5ed4c33a9f2d2.jpg
5ed4c33aa37fb.jpg

1. Parodoje lankytojai gali pamatyti gausų būrį paukščių. Tad kas paskatino juos kurti? Gal tam įtakos turėjo neįprastai šilta žiema?

Pagrindinis parodos personažas – tai paukštis. Jaunieji skulptoriai modeliuodami paukščio formą, judesį kiekvienas savitai ir individualiai interpretavo, stilizavo gamtos formas. Pažindami ir įdėmiai įsižiūrėdami į paukščių įvairovę, jų panašumus ir skirtumus mokiniai naudodamį skulptūros kalbą – tai per formą, tūrį, proporcijas, siluetą, ritmą – kiekvienas sukūrė savo originalų paukštį.

2. Parodos autorystė – kolektyvinė, tad kaip gimsta idėjos, ką kurti? Ar tenka pasiginčyti?

Parodoje eksponuojami Šiaulių dailės mokyklos mokinių kūrybiniai skulptūros darbai. Atsakydamį į pasiūlytą parodos temą jJaunieji kūrejai sukūrė paukščio skulptūrą savitai interpretuodami natūrą.

3. Eksponuodami parodą, ko tikitės iš žiūrovo?

Eksponuodami parodą tikimės sudomintį žiūrovą.

4. Tai ne pirma paroda, eksponuojama bibliotekoje. Kokius darbus anksčiau yra tekę eksponuoti?

Anksčiau buvo surengtos parodos “JUDESYJE”, kuriuose buvo eksponuojamos žmogaus formos figūrėlės perteikiančios dinamišką judesį. Pagrindiniai skulptūruose vaizduojami veikėjai – tai buvo akrobatai, šokėjai, gimnastai ar šiaip kasdieninėse situacijose užfiksuotas, įsimintas judesys, kuris skulptūrose perteiktas plastiškoje erdvinėje formoje.

5. Kas toliau? Ar jau yra planų, ką pristatysit ateityje?

Toliau planuojame surengti parodą, kurios pagrindinis veikėjas bus šuo ar katinas. Kodėl šuo ar katinas? Na gal dėl to, jog mes visi mylime savo augintinius ir mums yra puikiai atpažįstamas jų elgesys, kūno kalba, formos. Modeliuodami gyvūno judesį mes galime perteikti jo nuotaiką, santykį su jį supančia aplinka.