Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose užtikrinami Žaliojo socialinio darbo principai

52031
Šiauliai
Simona Milunienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės globos namų inf.

Socialinių darbuotojų siekis užtikrinti žmogaus teises, socialinį teisingumą, padėti žmogui pritapti jo socialinėje aplinkoje ir susikurti gerovę neatsiejamas nuo aplinkosauginio teisingumo. Žaliąjį socialinį darbą pristato Šiaulių miesto savivaldybės globos namų socialinė darbuotoja Tatjana. Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose užtikrinamos socialinio darbo galimybės kurti tvarią aplinką, tvarumas tiek kūryboje, tiek profesinėje veikloje – tokia Globos namuose dirbančios socialinės darbuotojos Tatjanos darbo filosofija.

Kūrybinių dirbtuvių metu specialistė, drauge su Globos namuose gyvenančiais senjorais ardo nebenešiojamus megztinius, vėliau iš jų siūlų pina sapnų – svajonių gaudykles, kuriomis puošia ne tik Globos namų viešąsias erdves, bet ir dovanomis lepina įstaigos savanorius.

Kūrybiniai, smulkiosios motorikos užsiėmimai yra tikrų tikriausia refleksoterapija senyvo amžiaus asmenims, kuri padeda kovoti su kasdieniu stresu, įtampa, suteikia kūno ir sielos harmoniją. Reflektuojant, galima atpažinti individualius asmens su negalia psichosocialinės raidos ypatumus, rizikas, patirtas krizes ir jų įveikimo bei prevencijos patirtį. Asmuo realizavęs save ir savo poreikius pasirinktose veiklose yra motyvuojamas aktyviai užsiimti sveikatą gerinančiomis, bendruomeniškumą ir bendrystę skatinančiomis veiklomis.

Organizuodama veiklas senjorams, specialistė socialinių paslaugų gavėjus nuolat įtraukia į kūrybines veiklas kuriose daiktai prikeliami antram gyvenimui – kavos pupelėmis meno mylėtojai dekoruoja senus butelius, iš kieme surinktų ir sudžiovintų augalų – kuria atvirutes, dekoruoja senas dėžutes, kalėdinius žaisliukus, staltiesėles ir kt.

Jau dešimt metų Globos namuose dirbanti socialinė darbuotoja gamtą mylinčius senjorus subūrė į kūrybinę komandą, jos nariai ieškodami gamtos dovanų – akmenėlių, smėlio, kankorėžių, sukūrė ilgą basų pėdų taką, kuriuo džiaugiasi Globos namų ir Rėkyvos bendruomenės nariai.

Augalų terapija – ne pramanas! Spalvingų žiedų gausa maloniai užburia kiekvieną, tad šią idėją tęsiame kasmet, mat nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio pabaigos turime galimybę džiaugtis maloniais sodininkystės darbais, puoselėdami ne tik daugiamečių gėlių gėlynus, bet ir augindami ekologiškas daržoves.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų sode senjorai augina arbatžoles, prižiūri vaiskrūmius, vėliau gausiu derliumi džiugina bendruomenę. Globos namuose senai neperkame arbatžolių – mėgaujamės savo užaugintų daugiamečių žolelių arbatomis.

Globos namų bendruomenės nariai sukūrė stotelę „AČIŪ“, kurioje bendruomenės nariai palieka natūralių žvakių, muilo likučius ir kt. medžiagas, kuriuos kalėdiniu laikotarpiu perdirba į naujas sojų vaško šventines žvakes, ekologišką muilą.

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenė džiaugiasi aktyviosios socialinės darbuotojos aktyvumu kuriant tvarias socialines inovacijas – žaliąjį socialinį darbą.