Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose – ypatinga diena, garbingą 104-ąjį jubiliejų pasitiko Globos namuose gyvenanti Veronika

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės globos namai

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų direktorė Danutė ir artimiausi senjorei žmonės - Globos namų specialistai, gražios ir prasmingos sukakties proga Veronikai linkėjo, kad kasdien ją lydėtų dvasios stiprybė, optimizmas ir sėkmė.

Močiutė Veronika yra gimusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, ten jos tėvai buvo išvykę uždarbiauti. Šeima gyveno nuomojame butelyje, nes neplanavo ilgai pasilikti Čikagoje, artimieji likę Lietuvoje kvietė grįžti ir padėti dirbti žemės darbus. Veronika buvo dviejų metukų kai su tėvais ir seserimi išplaukė iš Amerikos su garlaiviu ir pasiekė Lietuvą.
 
Veronikos profesija – pradinių klasių mokytoja, pedagogės kelią moteris pradėjo dar prieš karą, paskutiniais nepriklausomos Lietuvos metais. Pirmoji jos mokykla buvo Kirdonių mokykla (Biržų rajone). Senjorė pasakojo, kad mokykla buvo ūkininko seklyčioje, 10 metrų ilgio patalpoje mokėsi 71 mokinys.
 
Savo šeimos Veronika nesukūrė, visą gyvenimą moteris gyveno apsupta draugų ir mokinių, vėlesniame amžiuje moteris gyveno viena, kurį laiką Veronika gyveno su globėja, vėliau Veronika apsigyveno Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose.