Šiaulių miesto savivaldybė kviečia studentus teikti paraiškas, studijų paramai gauti

Šiaulių miesto savivaldybė kviečia studentus teikti paraiškas, studijų paramai gauti
Šiauliai
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pirmadienio spaudos konferencijoje, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė pristatė naujas sąlygas, kurios šiek tiek praplečia studentų, galinčių pretenduoti į paramą, gretas. Pretenduoti gali tiek aukštosiose mokyklose studijuojantis jaunimas, tiek Šiaulių miesto profesinio mokymo įstaigų mokiniai.

Paraiškas teikti galima iki rugsėjo 27 d.

„Šiuo metu vyksta konkursas, paraiškos yra teikiamos iki rugsėjo 27 dienos. Galimybė teikti paraiškas turi ne tik studentai, kurie studijuoja Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje esančiose aukštosiose mokyklose, tačiau visoje Lietuvoje ir užsienyje studijuojantys Lietuvos studentai“, – teigė E. Minkuvienė. 

Tokia parama studentams yra skiriama nuo 2017 metų, iki šiol Šiaulių miesto savivaldybė paramą teikė 44 studentams, tačiau nuo šio rugsėjo parama bus skirta iki 40 studentų.

Švietimo skyriaus vedėja praneša, kad papildomi kriterijai gali būti taikomi, jeigu savivaldybė susilauks daugiau paraiškų nei ji gali patenkinti. Tokiu atveju būtų atsižvelgiama į tris kriterijus: mokymosi pažangumą – vertinami studentų pažymiai ir pasiekimai. Pirmenybę turėtų ugdymo studijų studentai, t. y. būsimi pedagogai bei pirmumo teisę įgautų studentai, kurie mokosi Šiaulių miesto erdvėse.

Aukštųjų mokyklų studentai gali pretenduoti į 184 Eur. paramą, o profesinių mokyklų mokiniai į 92 Eur. paramą. Visgi, studentai turėtų žinoti, kad gaudami šią paramą jie įsipareigoja po studijų baigimo dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančioje įmonėje ar įstaigoje pagal įgytą kvalifikaciją.

Pretendentai studijų paramai gauti atrankos konkursui teikia šiuos dokumentus:

  • paraišką;
  • pažymos apie studijas aukštojoje mokykloje arba mokymąsi Šiaulių miesto profesinio mokymo įstaigoje kopiją;
  • studento ar mokinio pusmečio egzaminų (įskaitų) rezultatus patvirtinančios pažymos kopiją arba originalą, išduotą aukštosios mokyklos arba profesinio mokymo įstaigos, įstoję į pirmą kursą studentai pateikia bendrojo ugdymo mokyklos brandos atestato priedo su mokymosi rezultatų įvertinimais kopiją ar kitos mokyklos baigimo dokumentų kopiją su mokymosi rezultatų įvertinimais;
  • deklaruotos gyvenamosios vietos pažymos kopiją.

Dokumentai iki rugsėjo 27 d. teikiami Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriui:

  • elektroninėmis priemonėmis (pasirašyta saugiu elektroniniu parašu);
  • elektroniniu paštu svietimas@siauliai.lt;
  • atsiunčiant paštu adresu Pakalnės 6 a, Šiauliai LT-76293;
  • asmeniškai atnešant į Švietimo skyrių (Pakalnės 6 a, Šiauliai, 204, 205 kab.).