Šiaulių miesto finansai auga: tvirtins penktadaliu didesnį biudžetą

66404eee9f71ef6cb0113234928d678c78305b17
Šiauliai
Šiaulių miesto savivaldybės ir A. Rutkausko nuotr.
Lina Galkuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių miesto savivaldybės administracija dėlioja paskutinius štrichus planuodama šių metų biudžetą ir strateginį veiklos planą. Šiaulių miestas šiemet galės disponuoti kiek daugiau nei penktadaliu išaugusia pinigų suma. Vasario 1 dieną biudžetas ir strateginis miesto veiklos planas bus pristatomi miesto Tarybai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir finansų skyrius dar tikslina galutinius skaičius, tačiau jau dabar informuoja, kad šių metų miesto pradinis biudžetas sudarys 272 mln. eurų. Lyginant su praėjusiais metais, jis išaugo daugiau nei penktadaliu, t. y. beveik 22 procentais arba 49 mln. eurų.

Praėjusių metų pabaigoje Šiaulių miesto biudžeto pajamos sudarė 256,8 mln. eurų.

Iš mokesčių tikimasi į miesto iždą surinkti 16 procentų daugiau nei buvo suplanuota 2023 metais – 108,4 mln. eurų. Iš dotacijų planuojama gauti taip pat penktadaliu didesnę nei pernai sumą – 103,4 mln. eurų. Pasak  Strateginio planavimo ir finansų skyriaus vedėjos Vaidos Kalasevičienės, tikslių skaičių dėl dotacijų iš ministerijų dar laukiama.

Didžiausia dalis dotacijų, kaip ir kasmet, bus skirta ugdymo reikmėms. Praėjusiais metais vadinamosios mokinio krepšelio išlaidos sudarė 49,9 mln eurų. Šiemet joms planuojama skirti apie 60 mln.

Didžiausią iš mokesčių surenkamą biudžeto dalį kaip ir įprasta sudarys gyventojų pajamų mokestis (GPM). Pernai šio mokesčio į biudžetą buvo surinkta 88,8 mln. eurų. Šiemet tikimasi rezultatą pagerinti 14,8 mln. ir surinkti 103,6 mln. eurų. Kiti mokesčiai turėtų būti surinkti tokie patys kaip ir 2023 metais arba kisti nežymiai.

Galutinius duomenis  savivaldybės administracija planuoja turėti ir viešai pristatyti sausio 17-18 dienomis. Minėtomis dienomis nuo 15 valandos bus pristatomas ne tik biudžetas, bet ir miesto strateginės veiklos planas. 

Nuotoliniu būdu per savivaldybės „Youtube“ platformą sausio 17 d. nuo 15 val. bus pristatomos šešios programos: miesto ir urbanistinės, kultūros, aplinkos apsaugos, miesto objektų infrastruktūros priežiūros ir modernizavimo, miesto ekonominės plėtros, turto valdymo ir privatizavimo programos.

Sausio 18 d. nuo 15 val. – sporto plėtros, švietimo prieinamumo ir kokybės užtikrinimo, bendruomenės sveikatinimo, socialinės paramos įgyvendinimo ir savivaldybės veiklos programos.