Šiaulių meras kreipėsi tiesiogiai į Ministrę Pirmininkę

Šiaulių meras kreipėsi tiesiogiai į Ministrę Pirmininkę
Šiauliai
Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas raštu kreipėsi į Ingridą Šimonytę dėl ypatingos svarbos projekto užbaigimo. Savivaldybės vadovas prašo rasti galimybę skirti kofinansavimą geležinkelio atšakai, vedančiai į Šiaulių regiono ekonominį mazgą ir Lietuvos kariuomenės valdomų teritorijų prieigas, įrengti.

Artūras Visockas rašte Ministrei Pirmininkei priminė, kad Šiaulių miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su įvairiomis ministerijomis, jau keliolika metų įgyvendina bendrus didelės apimties investicijų projektus. Didžiulėje investicijoms tinkamoje teritorijoje greta tarptautinio oro uosto buvo įrengta inžinerinė Šiaulių pramoninio parko (56 ha) ir laisvosios ekonominės zonos (132 ha) infrastruktūra, rekonstruota ir įrengta nauja infrastruktūra Šiaulių oro uosto teritorijoje.

Pernai su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija buvo įrengta dalis reikalingos geležinkelio infrastruktūros (1,4 km) link Šiaulių pramoninio parko teritorijos. Oro uoste ir pramoninėje zonoje, kur dabar noriai kuriasi gamyklos, iš viso jau investuota daugiau nei 38 mln. eurų viešųjų išteklių, tačiau, nepaisant to, vis dar neužtikrinta galimybė esamiems ir potencialiems investuotojams bei Lietuvos kariuomenei naudotis geležinkelio infrastruktūra.  

„Geležinkelio infrastruktūros įrengimo klausimas aktualus ne tik Šiaulių miesto savivaldybei, bet yra svarbus ir nacionaliniu lygmeniu. Galimai Ministrė Pirmininkė nežino tikslios informacijos apie šį objektą, manau, kad kitu atveju finansavimo problema jau būtų išspręsta kaip savaime aiškus klausimas“,  – savo kreipimąsi į Ingridą Šimonytę komentavo Šiaulių meras. 

Pridedamas Šiaulių mero raštas Ministrei Pirmininkei

 

nr. 99313