Šiaulių meras dalyvavo Japonijos draugystės renginyje

Šiaulių meras dalyvavo Japonijos draugystės renginyje
Šiauliai
Martyno Ambrazo ir Vitalio Lebedžio nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Lietuva ir Japonija švenčia jau 100 metų draugystės sukaktį. Ta proga atidaryta paroda, vyko koncertas ir šventinis priėmimas. Iškilmingame renginyje dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

1922 m. gruodžio 20 diena, kai Japonijos vyriausybė pasirašė Lietuvos Respublikos pripažinimo aktą, simboliškai laikoma diplomatinių ryšių tarp dviejų valstybių pradžia. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Japonijos ambasada nacionalinės bibliotekos erdvėse surengė Japonijos ir Lietuvos draugystės 100-mečio minėjimo renginį, į kurį buvo pakviesti užsienio ambasadų, Vyriausybės, Seimo ir savivaldos atstovai. Renginys prasidėjo susirinkusiems sugiedant Japonijos ir Lietuvos himnus.

Bene svarbiausiu vakaro akcentu tapo ta proga atidaryta paroda „Ryšiai/Kizuna“, apimanti ilgametę abiejų šalių santykių istoriją diplomatijos, kultūros ir kitose srityse. Ypatingą vietą šioje parodoje užima knygos: grožinės literatūros ir poezijos vertimai, paveikslėlių knygos, mokslo monografijos, kelionių apybraižos, žodynai, vadovėliai.

Jos ne tik byloja apie diplomatinius, kultūrinius ar ekonominius ryšius, bet ir pačios tapo naujų ryšių  kūrimo priemone.

Renginio svečius pasveikino iš turo po Japoniją sugrįžęs choras „Jauna muzika“.

Šiaulių miesto merą Artūrą Visocką renginyje šiltai pasitiko Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu, renginio šeimininkas maloniai prisiminė viešnagę Šiauliuose, kuomet dalyvavo Pasaulio teisuolių skvero atidaryme ir sodinant japoniškų vyšnių medelius Šiaulių sakurų sode.

Artūras Visockas yra ne kartą akcentavęs, kad JAV kapitalo įmonės „IntusWindows“  iniciatyva  Dainų parke sodinamas sakurų sodas yra puikus lietuviams gerai žinomo Japonijos imperijos vicekonsulo Lietuvoje Čijunės Sugiharos ir jo nuopelnų žmogiškumui atminimo ženklas.

 

Užsk. nr. 99913