Šiaulių meras apie jam pareikštus įtarimus: persekiojimą jaučiau keletą metų

Šiaulių meras apie jam pareikštus įtarimus: persekiojimą jaučiau keletą metų
Šiauliai
Šiaulių meras Artūras Visockas žurnalistams komentavo, ką mano apie jam pareikštus įtarimus. | Audronio Rutkausko/Etaplius.lt nuotr.
Mindaugas Laurinaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Antradienio vakare STT pareiškus įtarimus Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui, trečiadienio rytą meras nebesislapstė nuo žurnalistų ir sutiko pakomentuoti, ką jis mano apie šiuos įtarimus. Mero teigimu, tam tikrą persekiojimą jautė kurį laiką ir dar kartą pakartojo, ką parašė savo paskyroje socialiniame tinkle. „Įtarimai – vėjų, vėjų, vėjų, vėjų, vėjai“, – kartojo meras.

Kaip jau skelbta vakar vakare, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienio darbo dienos pabaigoje netikėtai išleido pranešimą apie tai, kad tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrių Šiaulių miesto savivaldybės valdomos įmonės Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamo viešojo pirkimo aplinkybių, įtarimai pareikšti Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui. Tyrimui vadovauja Europos prokuratūra.

Atliekant ikiteisminį tyrimą bei surinkus pakankamai duomenų, vakar Šiaulių miesto savivaldybės merui Artūrui Visockui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi (Baudžiamojo kodekso 228 str. 2 dalis). Merui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis.

Sutiko bendrauti su žiniasklaida

Skirtingai nei praėjusį kartą, kai šių metų vasarą išaiškėjo, kad STT atliko procesinius veiksmus Šiaulių miesto savivaldybėje ir galimai apklausė miesto vadovus, šį kartą meras Artūras Visockas nuo žurnalistų nesislapstė ir pats sutiko komentuoti, ką mano apie šiuos įtarimus. Tiesa, kiek tai leidžia vykstantis tyrimas, kadangi, kaip teigė pats meras, pareiškus įtarimus jam teko pasirašyti dokumentą, kad neatskleis su tyrimu susijusios informacijos.

„Negaliu nieko pasakyti, kaip vėjų, vėjų, vėjų, vėjų, vėjai. Tą parašiau vakar ir galiu pakartoti šiandien. Galiu pasakyti tik tiek, kad apie politinį užsakymą duomenų neturiu, bet keletą metų jaučiau tam tikrą persekiojimą. Atrodo keista, kai vieni veiksmai atliekami vasarą, berods, birželį, ir įtarimai dabar. Neturiu nieko prieš Šiaulių STT agentus, pareigūnas buvo malonus, bet tai, kas vyksta, nesuvokiama“, – savo nuomonę išreiškė meras Artūras Visockas.

Kritika valstybės institucijoms

Žurnalistams klausiant, kaip, mero teigimu, šis tyrimas gali būti provokacija ar bandymas susidoroti su neįtinkančiu nepartiniu meru, juk šiam tyrimui vadovauja Europos prokuratūra ir įtarimai pareikšti dėl europinėmis lėšomis finansuojamo projekto, meras Artūras Visockas tik gūžčiojo pečiais: „Čia yra Lietuva su savo šposais.“

Taip pat pastebėta, kad meras aktyviai ne kartą viešumoje kritikavo valstybines institucijas, tą pačią STT, teismus, daug kritikos sulaukė dabartinė konservatorių ir liberalų Vyriausybė, dar daugiau mero kritikos – Viešųjų pirkimų tarnybai. Dėl šios veiksmų Šiaulių meras pirmadienį dalyvavo Palangos miesto mero spaudos konferencijoje, nors apie Šiaulių problemas su žurnalistais Artūras Visockas paskutiniu metu vengia kalbėtis – kassavaitinėje pirmadienio spaudos konferencijoje dažniausiai kalba Administracijos vadovai arba mero pavaduotojas.

„Viešųjų pirkimų tarnyba elgiasi nesuvokiamai. Jos sprendimai neskundžiami, reikia vykdyti. Bet kiek turime pavyzdžių, kai tarnyba stabdė mūsų projektus nelogiškai. Vandens trasų modernizavimas, autobusų parko atnaujinimas, šilumos ūkis. Dėl „Šiaulių vandenų“ projekto surizikavome ir skundėme VPT sprendimą, laimėjome, dabar turime kokybišką vamzdyną“, – teigė Artūras Visockas.

Klausimus sprendžia kabinete

Kaip skelbė STT, tyrimo duomenimis, meras įtariamas daręs neteisėtą įtaką Šiaulių miesto savivaldybės administracijai bei šios savivaldybės valdomos įmonės direktoriui ir nuolatinei viešųjų pirkimų komisijai, siekiant imituoti teisėtą bei skaidrią viešųjų pirkimų procedūrą ir sudaryti išskirtines sąlygas vienai privačiai bendrovei laimėti gatvių apšvietimo įrengimo viešąjį pirkimą.

Ne paslaptis, kad pats meras Artūras Visockas prieš kelis metus UAB „Šiaulių gatvių apšvietimo“ vadovu paskyrė jam lojalų, buvusį konservatorių Tomą Petreikį. Pasak mero, daug klausimų jis, Administracijos direktorius Antanas Bartulis ir kitų įstaigų vadovai aptaria mero kabinete, tada su sprendimais einama į Tarybą, tačiau nemato tame kriminalo.

„Su Administracijos direktoriumi dažnai aptariame, kokių veiksmų imtis, vieningai priimame. Kaip pavyzdį sakau, „Pramogų salos“ direktoriaus pas mus kabinete klausėme, ar jis sutiktų pratęsti Šiaulių arenos koncesijos sutartį. Iš pradžių nesutiko, po to sutiko, ėjome į Tarybą su sprendimu. Norint, čia kriminalą galima greitai surasti“, – aiškino meras.