PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Nuomonė2018 m. Birželio 13 d. 09:08

Šiaulių liberalai startuoja 2018 metų birželio 14 d. 17 val.

Šiauliai

Zakiras MedžidovasŠaltinis: Etaplius.lt


41327

Tai yra piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Liberalai startuoja su šūkiu „Užteks vaikščioti. Laikas dirbti“, t.y. ne per savo susikurtą, visiškai naują šūkį, bet per aliuziją į dabartinio mero judėjimą „Vaikštome už Šiaulius“ ir, galbūt, jo sumenkinimą. Įdomu būtų sužinoti, ką jie veikė iki šiandien ir ką veiks ateinančias 2 dienas, iki kol startuos su darbais. Bet ar pradės dirbti liberalai? Į šį ir panašius klausimus mums gali atsakyti praeitis ir tam tikra informacija.


Foto galerija:

arunas-rimkus.jpg
del-strateginio-plano-keitimo.jpg
posedziai-del-investuotojo.jpg
protokolas-del-balsavimo-el-patalpu.jpg

Liberalų frakcija Šiaulių miesto taryboje nėra gausi, o po Gintaro Karalevičiaus pasitraukimo iš jos, ji sumažėjo ketvirtadaliu. Ji yra mažesnė už „Pirdulik“ frakciją, todėl lemiamais momentais gali prisidėti prie naudingų miestui sprendimų priėmimo.

Deja, dažnu atveju atsitinka priešingai. Ir štai keletas pavyzdžių:

  1. 2017 m. rugsėjo 7 d. ir 2017 m. lapkričio 9 d. Šiaulių tarybos posėdžių metu buvo nagrinėjami klausimai dėl strateginio miesto plano pakeitimo ir būtinų priemonių paketo, norint pritraukti investuotoją į Šiaulių oro uosto. Liberalai nuolat kalba apie tai, kad Šiauliuose maži atlyginimai, kad mažos pajamos, bet kažkodėl už priemones investuotojų pritraukimui nebalsuoja. Priminsiu, kad kvietimas balsuoti skamba taip: „Kas balsuoja Už, prašome spausti žalią mygtuką, o kas turi priešingą nuomonę – kitos spalvos mygtuką“. Ir liberalai draugiškai pareiškė kitokią nuomonę, t.y. kad priemonių investuotojo pritraukimui mums nereikia. Priemonės – tai pinigai, kuriuos savivaldybė pasiskolintų ir kuriais savivaldybė prisidėtų prie investuotojo pritraukimo, gerindama infrastruktūra, tiesdama kelius ir pan. Investuotojas pranešė, kad jo mokamas atlyginimas sieks ir netgi viršys 2000 eur/mėn. atlyginimą. Kyla natūralus klausimas, kodėl šūkaujama, kad atlyginimai maži, bet balsuojama priešingai, kad tie atlyginimai kiltų? Taip pat visi puikiai žinojo, kad tie pinigai iš 2017 metų bus perkelti į 2018 metus, nors paskui visi, o garsiausiai konservatorius Jonas bartus, šūkavo, kad nemokame panaudoti pinigų, t.y. jei yra pinigai, reikia juos būtinai išleist, o paskui žiūrėsim. Apie visa tai paklauskite liberalų birželio 14 d. 17 val.
  2. 2018 m. gegužės 3 d. tarybos posėdyje buvo siūloma aukciono būdu išnuomoti Dainų poliklinikoje esančias patalpas. Vargu, ar galima įsivaizduoti skaidresnį variantą, kaip aukcionas. Deja Šiaulių liberalai vėl balsavo prieš ir tik minimaliu, vieno balso skirtumu pavyko priimti sprendimą išnuomoti patalpas. Tikiu, kad jei būtų dalyvavę visi tarybos nariai, patalpos nebūtų išnuomotos, o biudžetas negautų ženklios pinigų sumos. Startinė nuomos kaina buvo pasirinkta 45 eur/kv.m. Bet įvykęs konkursas pranoko lūkesčius ir laimėtojas laimėjo su 3,5 karto didesne kaina. Verslas parodė, kad jis nori ateiti ir gali mokėti. Per metus už išnuomotas patalpas bus gauta virš 60000 eur, kuriuos planuojama panaudoti gerinant Dainų poliklinikos infrastruktūrą. Dėl šio sprendimo Šiaulių savivaldybė sulaukė konkurencijos tarnybos pagyrų, kad vadovaujasi jos pateiktomis rekomendacijomis. Pagyrų Šiaulių miesto savivaldybė susilaukė ne tik iš konkurencijos tarnybos. Kasmetinėje Lietuvos laisvosios rinkos institutas kasmetinėje ataskaitoje „Lietuvos savivaldybių indeksas“ antrus metus iš eilės Šiaulių miesto savivaldybę pripažįsta kaip efektyviausiai valdomą savivaldybę (biudžetas, valdininkų skaičius, nekilnojamasis turtas).
  3. Pamirškime didį kovotoją su korupciją Eligijų ir pakalbėkime apie Šiaulius, kur korupcija apskritai neegzistuoja, nes Šiaulių miesto tarybos narys liberalas Arūnas Rimkus neorganizuoja Antikorupcijos komisijos posėdžių. Arūnas Rimkus paskirtas Antikorupcijos komisijos pirmininku prieš metus ir per tuos metus neįvyko nei vienas posėdis arba bent jau mums apie tai nežinoma, nes su Antikorupcijos komisijos veikla privalo būti supažindinama ir visuomenė.

Aš suprantu, kai Andrius Šedžius balsavo „prieš“, nes jam labiau rūpėjo šokiai, o gal rūpėjo, kad atėjęs investuotojas nesudarytų jam konkurencijos atlyginimų prasme, bet liberalų motyvai taip ir lieka neaiškūs.

Galbūt ir Gintaras Karalevičius pabėgo iš liberalų, nes jam tapo nebeaišku, su kuo jis „ėjo obuoliauti“.

Nuorodos:

Lietuvos laisvosios rinkos instituto ataskaita už 2017 metus:

http://files.lrinka.lt/Savivaldybiu_indeksas_2017/Lietuvos.savivaldybiu.indeksas.2017.pdf

Konkurencijos tarnybos informacija:
https://www.facebook.com/KonkurencijosTaryba/posts/909571909245986

Nuoroda į dokumentą, kam buvo reikalinga paskola:

http://www.siauliai.lt/aktai/Default.aspx?Id=3&DocId=83169

Arūno Rimkaus vadovaujama Antikorupcijos komisijos antiveikla (neveikla):

http://www.siauliai.lt/lit/Antikorupcijos-komisija-/531

Youtube posėdžio įrašas nuo 40 min.