Kultūra | 6 MIN.

Šiaulių kultūros ir meno šventė: tradicinė premija ir nauji laureatai

Etaplius
2024 m. gruodžio 14 d. 10:58
Geriausios 2024 m. metų kultūrinės edukacijos premiją pelnė VšĮ „Begemotas“ projektas „Slemifikacija: renginių ciklas kūrybai“. Premiją atsiėmė įstaigos komanda su vadove Roberta Stonkute priešakyje (iš kairės). Ją įteikė Šiaulių miesto savivaldybės admin

Gruodžio 13-ąją koncertų salėje „Saulė“ vyko iškilmingas vakaras, skirtas Šiaulių miesto kultūros ir meno premijos laureatams pagerbti. Renginio metu apdovanoti išskirtiniai miesto kūrėjai, įvertintas geriausias kultūrinės edukacijos projektas ir paskirtos stipendijos jauniesiems menininkams. Renginį praturtino šiuolaikinio šokio trupės ULNA spektaklis „Balkonas“ bei fortepijoninio kvarteto „Evara“ atlikti muzikiniai kūriniai.

Jaunieji menininkai – Šiaulių ateities kūrėjai

Vakarą pradėjo kvapą gniaužiantis ir publikos dėmesį akimirksniu prikaustęs šokio trupės ULNA pasirodymas, prasidėjęs salėje ant laiptų, persikėlęs į sceną ir vėl šokėjų grąžintas į salę, tarp žiūrovų.

Renginį vedė aktoriai, savo kūrybinį kelią pradėję Šiauliuose: Kelmės mažojo teatro režisierė ir aktorė Lina Jankauskaitė-Peleckienė bei Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Giedrius Arlauskas. Jie susirinkusiems pirmiausia priminė, kad neeilinis vakaras skirtas pagerbti žmonėms, kurie savo darbais ne tik garsina Šiaulių miestą, bet ir palieka neišdildomą pėdsaką jo kultūriniame gyvenime.

Pirmiesiems tokių kūrėjų premiją už geriausią 2024 m. metų kultūrinę edukaciją įteikė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė. D. Kinčinaitienė miesto kūrėjams linkėdama drąsos ir stiprybės, ragino gyvenime neprarasti trijų dalykų: tikrumo, trapumo ir tikėjimo.

Tradicinė grafikos dizainerio Mariaus Žalneravičiaus „Saulės strėlė“ ir net 2000 eurų vertės piniginė premija už geriausią 2024 m. metų kultūrinę edukaciją skirta VšĮ „Begemotas“ projektui „Slemifikacija: renginių ciklas kūrybai“ už novatorišką slemo kultūros Šiauliuose puoselėjimą, už menišką edukacinės veiklos, poezijos sklaidos ir jaunimo neformaliojo bendravimo sintezę slemo festivaliuose. Slemas – tai poetinio žodžio varžytuvės, kurių metu poetai skaito savo parašytus kūrinius prieš gyvą auditoriją, o ši renka geriausią vakaro poetą. Slemo konkursų organizavimas mieste leidžia atgaivinti vietos literatūrinę tradiciją, burtis ir dalintis savo kūryba.

Siekiant skatinti jaunųjų Šiaulių menininkų aktyvumą ir kūrybingumą, skirtos keturios 2025 m. Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendijos po 1800 eurų kūrybinėms idėjoms mieste realizuoti. Šių stipendijų gavėjus paskelbė miesto vicemeras Justinas Švėgžda ir dviejų kadencijų Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto narys, daktaras Stasys Tumėnas. Jaunojo menininko stipendijos skirtos grafikei Ramintai Juozapavičiūtei, medijų menininkui Arijui Malakauskui, tarpdisciplininio meno kūrėjai Geistei Marijai Kinčinaitytei ir grafikei Gabijai Korsakaitei.

Kokių idėjų įgyvendinimo galime tikėtis iš jaunųjų stipendininkų ateinančiais metais? Raminta planuoja surengti savo kūrybos parodą ir pristatyti ją Šiaulių visuomenei; Geistė Marija surengs personalinę fotografijų parodą, kurios metu numatyta edukacinė ekskursija ir autorės monografijos „Sunless Seas of Ice“ (liet. vertimas „Saulės neapšviestos ledo jūros“) pristatymas; Arijus 2025 m. planuoja sukurti dokumentinį filmą apie sovietinių daugiabučių namų kvartalų statybos procesą, žmonių gyvenimą keičiantis kartoms, dešimtmečiams ir valstybei; Gabija parengs ir pristatys personalinę kūrybos darbų parodą.

Išskirtinių kūrėjų apdovanojimai įprasmino miestui reikšmingus metus

Iškilmingą vakarą vainikavo keturių Šiaulių miesto kultūros ir meno premijos laureatų pagerbimas. Jie apdovanoti ne tik „Saulės strėlės“ statulėlėmis, bet ir 3500 eurų premijomis. Šios premijos nuo 2002 metų kasmet skiriamos Šiaulių miesto kultūros ir meno kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar paskutiniųjų dvejų metų pasiekimus literatūros,

muzikos, scenos meno, kino, vizualiojo meno, etninės kultūros, kultūros paveldo srityse. Premijas įteikė Šiaulių meras Artūras Visockas, pasinaudojęs proga viešai pasidžiaugti išskirtiniais, šių metų kultūros ir meno srities įvykiais Šiauliuose: nuo vasarą vykusios šimtmečio Dainų šventės, kurioje aktyviai dalyvavo gausus šiauliečių būrys iki nuostabios, ką tik įžiebtos miesto eglės ir profesionalaus, „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos įsigyto fortepijono bei Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ virsmo simfoniniu. „Įspūdingu kultūros ir meno premijų vakaru labai gražiai užbaigiame, įprasminame šiuos miestui ypatingus metus“, – neabejojo A. Visockas, dėkodamas už neįkainojamą indėlį į Šiaulių kultūrinį gyvenimą ne tik kūrėjams, bet iš visiems savo miestą mylintiems ir juo besididžiuojantiems gyventojams.

Šiemet Šiaulių miesto kultūros ir meno premija skirta: prozininkei, vertėjai, filosofei, kultūrologei, projekto „Globalūs Šiauliai“ ambasadorei Daliai Staponkutei – už išskirtinį dėmesį, skiriamą Šiauliams įvairiapusėje tarpkultūrinėje veikloje ir kūrybinėse iniciatyvose, gimtojo miesto vardo garsinimą pasaulyje; humanitarinių mokslų daktarui, kalbininkui, 8 knygų autoriui, paskelbusiam per 50 mokslinių straipsnių Juozui Pabrėžai – už rūpestingą atsidavimą miesto kultūros paveldui, už nenuilstamą žemaitiškumo puoselėjimą ir atidumą kultūros vertybėms; grafikui Bronislovui Rudžiui – už kūrybinį žaismingumą ir parodas svarbiausiuose Lietuvos meno centruose, už aktyvų dalyvavimą mugėje „ArtVilnius“ ir originalias iniciatyvas galerijoje S_IN; talentingai akordeonininkei Eglei Bartkevičiūtei – už užkrečiamą meilę akordeono muzikai, nuoseklią kūrybinę raišką Šiaulių miesto renginiuose, Šiaulių vardo sklaidą pasaulyje. Deja, apdovanojimų vakare dalyvauti galėjo tik du iš keturių premijos laureatų, tačiau J. Pabrėža ir E. Bartkevičiūtė už apdovanojimus padėkojo vaizdo įrašuose, o Eglės apdovanojimą atsiėmė ir jai perduoti būtinai žadėjo jos mokytoja Marytė Markevičienė.

Renginį užbaigė fortepijoninio kvarteto „Evara“ muzikinis pasirodymas, plojimai skambėjo talentingoms merginoms, kurios savo profesionalumu ir charizma pavertė šią šventę išskirtine: Kamilei Kaučikaitei (fortepijonas), Kornelijai Morkevičiūtei (violončelė), Birutei Ilčiukaitei (altas) ir Dinai Novikovai (smuikas). Visą vakarą lydėjusi šventinė nuotaika dar kartą priminė apie kūrybos svarbą miestui ir jo žmonėms. Šiauliai – miestas, kuriame menas ir kultūra yra neatsiejama gyvenimo dalis.


Šiauliai
Artėjant Kalėdoms – šventiniai pietūs Šiaulių miesto paramos valgykloje
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant šventėms vis daugiau pradedame galvoti apie tai, kaip atrodys šventinis stalas ir kuo nustebinsime savo artimuosius šį kartą. Mintyse dėliojame šventinio vakaro planus – nuo pagrindinių patiekalų iki smulkių detalių, kuriančių jaukumą. O kartu neišvengiamai kyla ir klausimas, kiek šiemet kainuos šventinis stalas. Naujausias atliktas tyrimas rodo, kad vis mažiau žmonių tiki, jog Kalėdų vaišėms pakaktų simbolinės 50 eurų sumos.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Artėjant didžiosioms metų šventėms, daugelis suka galvą – kokia Kalėdų dovana labiausiai pradžiugins artimuosius? Astrologai teigia, kad kiekvienas ženklas turi savitą skonį, poreikius ir lūkesčius, todėl dovanos, parinktos pagal horoskopą, gali tapti tikru šventiniu hitu. Kviečiame sužinoti, kokios labiausiai tiktų kiekvienam iš 12 Zodiako ženklų.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Sulaukęs 74 metų mirė britų dainininkas Chrisas Rea, kurio dainų sąraše yra ir šventinis hitas „Driving Home For Christmas“, pirmadienį pranešė jo šeimos atstovas.
Pasaulis | 3 MIN.
4
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Kūčių vakaras bus debesuotas, tačiau orai išliks ramūs ir be žymesnių kritulių, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas. Tuo metu per abi Kalėdų dienas pragiedrulių taip pat nenusimato, tačiau truputėlį sustiprės vėjas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Sulaukęs 74 metų mirė britų dainininkas Chrisas Rea, kurio dainų sąraše yra ir šventinis hitas „Driving Home For Christmas“, pirmadienį pranešė jo šeimos atstovas.
Pasaulis | 3 MIN.
4
Aukščiausiojoje Radoje sudaroma darbo grupė, skubiai nagrinėsianti galimybę karo padėties metu surengti prezidento rinkimus Ukrainoje, „Telegram“ platformoje pranešė partijos „Tautos tarnas“ parlamentinės frakcijos vadovas Davydas Arachamija.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Naktį Kelmėje policijos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du vaikinus, pas kuriuos rado galimai narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vagys pasidarbavo Šiaulių rajone. Policijai pranešta apie dingusius statybos įrankius.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kalvarija
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0
„Šiaulių-Vilmers“ (8-3) krepšininkės į Naujuosius metus žengs turėdamos „Open Smart Way MLKL“ šešių laimėtų mačų seriją. Aurimo Andrušaičio merginos Rokiškyje 76:59 (17:9, 11:19, 29:17, 19:14) užtikrintai nugalėjo „MKK Panevėžį“ (1-11).
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Spalio 24 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai, vadovaujami gamtos mokslų mokytojų, dalyvavo Nacionaliniame aplinkos apsaugos egzamine. Ši iniciatyva puikiai dera su progimnazijos siekiu puoselėti atsakingą požiūrį į aplinką – mokykla aktyviai dalyvauja įvairiuose „Tvarios mokyklos“ projektuose, skatindama mokinius kurti prasmingus pokyčius savo kasdienybėje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyrius sulaukė reikšmingos paramos iš Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Ankstukai“ — dovanos, kurios tiesiogine prasme suteikia šilumos, saugumo ir palengvina kasdienę slaugą patiems mažiausiems pacientams.
Sveikata | 3 MIN.
0
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pirmadienį Šiaulių mieste ir rajone atlieka baigiamuosius apsaugų apuokams montavimo darbus ant elektros linijų atramų. Tam, kad būtų spėta apsaugas sumontuoti iki švenčių, vienu metu dirba 20 žmonių.
Gamta | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Alytus
Lietuva
Lietuvos nacionalinis muziejus jau kelerius metus kuria edukacines veiklas kartu su įvairiomis bendruomenėmis. Ši istorija, prasidėjusi dar 2023 metais, virto kur kas daugiau nei socialinės atsakomybės įgyvendinimu. Ji tapo prasminga draugyste tarp muziejaus, vaikų su negalia bei jų tėvų ir globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir Kotrynos – jaunos moters, gyvenančios Alytuje, turinčios cerebrinį paralyžių, kuri sėdėdama vežimėlyje drąsiai veda ekskursijas lankytojams.
Veidai | 5 MIN.
0
„Man atrodo, tai buvo juodžiausias etapas mano gyvenime, nes byrėjo tiek šeima, tiek grupėje skandalai, nesutarimai. Atrodė, kad tai niekada nesibaigs, kad nėra šviesos tunelio gale, ir tu turi tiesiog susirinkti save į vieną vietą ir ieškoti sprendimų“, – taip pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ prabils dainininkė, grupės „Šeškės“ narė Ingrida Martinkėnaitė.
Veidai | 4 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0