Šiaulių kultūros centre – meilės dainos ir eilės visiems

Šiauliai
Šiaulių kultūros centro archyvo nuotr.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2023 m. gegužės 11 d. 16.30 val. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) skambės dainos ir bus skaitomos eilės, skirtos lietuvių meilės deivei Mildai. Kartu su romansų popietės „Ir pražydo jazminai“ iniciatoriumi – Šiaulių kultūros centro folkloro ansambliu „Sidabrinė gija“ (meno vad. Vita Taučienė-Rezgienė) – pramogų salėje „Maksas“ pasirodys ir kiti kolektyvo draugai iš Šiaulių regiono. Šventės organizatoriai žada pinti poezijos ir romansų pynę, kuri žiūrovus nukels į romantiškiausias akimirkas. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys – nemokamas.

Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ (meno vad. Vita Taučienė-Rezgienė) – vienas iš senąsias lietuvių liaudies meno tradicijas puoselėjančių kolektyvų Šiaulių kultūros centre. Ansamblį lanko vyresnio amžiaus žmonės, kurie dar mena laikus, kai jų tėvai ar seneliai kūrė šokius, dainas ar papročius. Kasmet folkloro mylėtojai aktyviai dalyvauja ir patys organizuoja renginius, šventes, kuriose diegia meilę senosioms šalies tradicijoms.

Seniau buvo tikima, kad įsimylėti galima daug lengviau pavasarį, kada iš po žiemos atgimstanti gamta skleisdavosi gražiausiais žiedais ir viskas aplinkui pulsuodavo nauja gyvybe. Iš žiemos sąstingio nubudę žmonės tapdavo aktyvesni, tad laisviau ir drąsiau megzdavo naujas pažintis, kurios dažniausiai peraugdavo į ilgalaikius santykius. Artėjanti lietuvių meilės deivės Mildos diena įkvėpė Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblį „Sidabrinė gija“ (meno vad. Vita Taučienė-Rezgienė) švęsti šią dieną dainomis ir poezija.

„Tikimės, kad ši romansų popietė naujam gyvenimui prikels ne tik švenčiamą dieną, bet ir atneš pačius romantiškiausius jausmus“, – sako Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė.

Pirmą kartą vyksiančioje romansų popietėje „Ir pražydo jazminai“ gražiausias dainas dovanos ir eilėmis apie meilę renginį apipins šventės organizatorius – Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ (meno vad. Vita Taučienė-Rezgienė) – kartu su kitais romansų atlikėjais ir skaitovais iš Šiaulių miesto ir rajono, Radviliškio, Joniškio.

Renginyje netrūks nei lyriškumo ar gerų emocijų, nei laiko naujoms pažintims.

Informaciją teikia Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Šiaulių kultūros centro archyvo nuotr.