Šiaulių gimnazijos varžėsi žiniomis apie Australiją

4d8d0851799cbba85b0694a6bd666d7d46982ce5
Šiauliai
Daiva Staškevičiūtė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vienas iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje Australijos savaitės renginių – sausio 25 dieną Šiaulių gimnazijoms skirtas protų kovų turnyras apie Australiją. Protų mūšį organizavo anglų kalbos mokytojos Daiva Staškevičiūtė ir Violeta Eidintienė.

Vienas iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje Australijos savaitės renginių -  sausio 25 dieną Šiaulių gimnazijoms skirtas protų kovų turnyras apie Australiją. Protų mūšį organizavo anglų kalbos mokytojos Daiva Staškevičiūtė ir Violeta Eidintienė.

Trijų turų žaidime savo jėgas išbandė aštuoniolika I-IV klasių mokinių komandų: devynios Juliaus Janonio gimnazijos komandos ir tiek pat miesto mokyklų komandų. Sulaukėme dalyvių ir svečių iš Didždvario, Stasio Šalkauskio, Simono Daukanto gimnazijų, Sauliaus Sondeckio menų mokyklos. Protų mūšyje taip pat varžėsi Romuvos, Lieporių bei Šiaulių universiteto gimnazijų komandos.

Dalyviai entuziastingai gilinosi į klausimus apie Australiją, pritaikė ne tik savo žinias apie šį tolimą, bet tokį reikšmingą mūsų gimnazijai kraštą. Australijos iškilūs lietuviai – Kazimieras Butkus, Isolda Poželaitė - Davis, Vladas Morkys - ilgus metus rėmė gimnaziją, rūpinosi jos mokiniais ir aplinka, jų parama gyva iki šiol. Gimnazistai bandė išmąstyti atsakymus į kartais keblius ar loginio mąstymo reikalaujančius klausimus. Įtempta ir įnirtinga kova truko iki pat paskutinės minutės, o pergalę iškovojo renginio organizatoriai janoniečiai.

Džiaugiamės iškovotais prizais ir įdomiai bei prasmingai praleistu laiku.