Šiaulių „Bočių“ gyvenimas kupinas veiklos

Šiaulių „Bočių“ gyvenimas kupinas veiklos
Šiauliai
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Žmogaus gyvenimas turi būti ne tik ilgas, bet ir pilnavertis. Šiandien moksliniais tyrimais įrodyta, kad aktyvus gyvenimo būdas prailgina gyvenimą ir daro jį kokybišką. Sveikata labai priklauso nuo gyvenimo būdo, todėl mes, Šiaulių „Bočiai“, stengiamės gyventi aktyviai ir visiems sakome, kad mūsų garbingas amžius nėra kliūtis gyvenimo pilnatvei.

Žmogus jaučiasi reikalingas, kol žengia koja kojon su gyvenimu, gėrisi tėviškės laukais ir kloniais, o jo rankos ir širdis dalija gerumą kitiems. Mes laiko neskaičiuojame, skubame, stengiamės gyventi šia diena, aktyviai dalyvaujame Šiaulių miesto gyvenime. Ir nesijaučiame našta valstybei, bendruomenei, šeimai.

Bendrijoje yra folklorinis ansamblis ir kapela, vadovaujami Česlovo Liaugmino. Organizuojame šventinius renginius, pasikviesdami kitų miestų ir rajonų bočius, Šiaulių nevyriausybines organizacijas ir jaunimą. Vykstame į renginius su koncertine programa, kai mus pakviečia kitos bendrijos.

Važiuodami grožimės gamta, pakeliui aplankome įdomesnes vietoves. Malonu bendrauti su kitų miestų ir rajonų bočiais ir keliauti po savo mielą Lietuvos kraštą.

Tauta gyva tol, kol gyva jos kalba, papročiai, tradicijos. Bendrijoje Šiaulių „Bočiai“ daug dirbama ta linkme, neužmirštame visiems svarbių datų. Taip jau susiklostė mūsų tautos istorija, kad kiekvienų metų pradžioje švenčiame tris svarbias mūsų tautos šventes.

Todėl jau metų pradžioje darėme įvairius darbelius, stengėmės pavaizduoti Lietuvos nacionalinį simbolį – trispalvę. Švenčių proga vedėme renginius šiauliečiams. Šventiniai minėjimai, koncertai – labai šiltai, dainomis, eilėmis, prisiminimais nuskambėjo šios gražios šventės.

Artėjant Motinos dienai, Šiaulių „Bočių“ renginys „Daina ir žodis mamai“. Šiame koncerte skambėjo lietuviškos dainos ir eilėraščiai apie mamą. Renginio svečiai dėkojo už jaunatvišką energiją, puoselėjamas vertybes, savanorystę, aktyvų dalyvavimą Šiaulių miesto bendruomenės gyvenime.

Šventiškai papuošta Šiaulių kultūros centro salė, kvepiantys alyvų žiedai sukvietė šiauliečius į daug emocijų sukeliančią šventę „Gerumas mus vienija“, skirtą Tėvo dienai paminėti. Kultūros centro salė buvo pilnutėlė. Į renginį sugužėjo visi norintys pasidžiaugti Šiaulių „Bočių“ surengta švente.

Visi grožimės nuostabiu Lietuvos kraštovaizdžiu, klausomės paukščių giesmių, jūros ošimo. Tik ar visada gamtoje elgiamės kultūringai, ar nenumetame šiukšlės, ar jas rūšiuojame? Norint gyventi švarioje gamtoje ir saugioje aplinkoje, turime pasistengti visi. Todėl Šiaulių „Bočiai“ suorganizavo renginį „Tapkime draugiškais aplinkai“.

Įvairiuose miesto renginiuose dalyvauja Šiaulių „Bočiai“. Dalyvavome Šiaulių kultūros centre labdaros koncerte „Šiaulių muzikantai Ukrainai“. Nuo pat pirmųjų metų dalyvaujame festivalyje „Šiaulių naktys“. Šiemet mūsų veikla šiame festivalyje prasidėjo nuo savanorystės Zubovų rūmuose. Į festivalį „Šiaulių naktys“ pasikvietėme bendraminčius „Panevėžio bočius“.

Zubovų rūmuose koncertavome šiauliečiams ir svečiams. Šventėje buvo galima ne tik pasižiūrėti, bet ir paragauti aukštaitiškų ir žemaitiškų valgių. Tai buvo gerų emocijų kupina šventė. „Šiaulių dienos“ nepraėjo be „Bočių“, koncertavome mėgėjų meno festivalyje „Rudens mozaika 2022“.

Spalį būrelis Šiaulių „Bočių“ bendrijos narių su gera nuotaika vyko savanoriauti į „Maisto banką“. Perrinkome ūkininko atvežtus svogūnus. Dirbti buvo smagu, su mumis savanoriavo ir jaunimas.

Kiekvienais metais tvarkome senąsias Šiaulių kapines. Ši graži puoselėjama gerumo akcija vienija bendruomenę. Kartu su kitomis NVO bendrijomis prieš Vėlines Šiaulių „Bočiai“ rinkosi prie senųjų Šiaulių kapinių. Tvarkėme kapines, visi savanoriai dirbo nuoširdžiai, sutvarkėme daug apleistų kapų. Kartu buvo patirtas bendro darbo džiaugsmas.

Lapkričio pradžioje Šiaulių kultūros centre vyko Šiaulių „Bočių“ suorganizuotas seminaras „Advokacija ir NVO bendradarbiavimas su savivaldybe. Savanorystė“. Seminarą vedė NVO teisės instituto direktorius Rytis Jokubauskas. Buvo kalbama apie NVO plėtros politikos formavimą ir įgyvendinimą, apie savanorystę. Išgirdome daug reikalingos ir naudingos informacijos NVO organizacijoms. Po pranešimo vyko diskusijos, lektorius atsakinėjo į klausimus.

Darant gerus darbus, savanoriai dažnai pajaučia vadinamąjį pakilimo jausmą, kai organizme išsiskiria laimės hormonas. Savanorystės metu mes judame, auga vidinės prasmės jausmas – tai mažina depresyvias nuotaikas. Taip, kad savanorystė prisideda prie žmogaus emocinės būsenos, nuotaikos gerėjimo.

Savanoriu gali tapti kiekvienas, norintis praplėsti savo akiratį, prisidėti prie geresnės ir socialiai atsakingesnės visuomenės kūrimo, įgyti naujų pažįstamų ir naudingos patirties.

Savanoriška veikla teikia neįkainojamą jausmą, kad esi reikalingas ir savanoriaujant tenkinami vieni svarbiausių kiekvieno žmogaus poreikių – pagarbos, pripažinimo ir įvertinimo. Kad malonu dalyvauti savanorystėje, pripažįsta Šiaulių „Bočiai“. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais. Lankome namuose vienišus, sergančius šiauliečius. Žmogui reikia ne tik materialinės pagalbos, bet ir moralinės.

Kviečiame visus dalyvauti savanoriškoje veikloje. Dalykimės gerumu, padėkime tiems, kuriems reikia mūsų pagalbos. Jei mėgstate žaisti šaškėmis, šachmatais, užsiimti įvairiais rankdarbiais, šokti, dainuoti, groti ar šiaip su bendraamžiais ir bendraminčiais pasikalbėti ir t. t. – esate laukiami „Bočių“ bendrijoje (tel. 8 673 45 831).

Pranutė Rainienė, bendrijos pirmininko pavaduotoja