PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Gruodžio 17 d. 16:54

Šiaulių apskrityje sumažėjo sergamumas peršalimo ligomis

Šiauliai

Lolita StrazdauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


64944

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas peršalimo ligomis Šiaulių apskrityje išlieka stabilus. Dominuoja peršalimo ligos, tačiau gripo atvejų užregistruota daugiau nei praėjusią savaitę.

Daugiausiai sergančiųjų Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone

Praėjusios savaitės duomenimis gruodžio 10–16 d., bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis sumažėjo nuo 67,6 iki 53,8 atv. / 10 tūkst. gyv. Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodikliai sumažėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Joniškio rajoną. Didesnis sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone.

Dominuoja peršalimo ligos

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1 409 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų Šiaulių mieste – 770. Daugiausiai serga vaikai – 69,1 proc. iš visų susirgusiųjų. Gripu susirgo 14 Šiaulių apskrities gyventojų, iš jų – 4 vaikai.

Sergamumas praėjusiais metais

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis buvo panašus ir siekė 52,3 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 14 asmenų.

Rizikos grupių asmenys nuo sezoninio gripo skiepijami nemokamai

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad dar ne vėlu pasiskiepyti nuo gripo. Ypač svarbu apsaugoti nuo gripo sukeliamų komplikacijų rizikos grupių asmenis (nėščiąsias, vyresnius nei 65 m., sergančius lėtinėmis ligomis asmenis, sveikatos priežiūros darbuotojus ir socialinės slaugos ir globos įstaigose gyvenančius asmenis). Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kitos profilaktinės priemonės

Norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų taip pat svarbu vengti kontakto su sergančiais žmonėmis, vengti didelių oro temperatūros skirtumų ir skersvėjų, jeigu esate sušilę, nuolat ir tinkamai plauti rankas, kuo dažniau vėdinti patalpas, stiprinti organizmo imuninę sistemą, o susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.