PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 7 d. 15:49

Šiaulių apskrityje daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Šiauliai

Lolita StrazdauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


66940

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose didėja.

Sergamumo rodikliai didėja

Apibendrinus pirmosios šių metų savaitės (gruodžio 31 d. – sausio 5 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis padidėjo nuo 29,9 iki 52,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose. Didžiausias sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka Šiaulių mieste (76,4 atv. / 10 tūkst. gyv.), mažiausias – Joniškio rajone (28,9 atv. / 10 tūkst. gyv.).

Per savaitę gripo atvejų skaičius išaugo 3,6 karto

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1335 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų Šiaulių mieste – 751. Daugiausiai serga vaikai – 56,3 proc. iš visų susirgusiųjų. Gripu susirgo 51 Šiaulių apskrities gyventojas, iš jų – 14 vaikų. Palyginus su prieš tai buvusios savaitės duomenimis, gripo atvejų skaičius Šiaulių apskrityje išaugo 3,6 karto.

Dėl gripo hospitalizuoti 2 asmenys

Per savaitę į Šiaulių apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 5 asmenys, iš jų 2 buvo hospitalizuoti – 1 suaugęs asmuo ir 1 vaikas.

Sergamumas praėjusiais metais

Praėjusių metų 1-ąją savaitę Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis siekė 44,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 11 asmenų.

Profilaktinės priemonės gripo sezono metu

NVSC Šiaulių departamento specialistai primena, kad skiepai yra efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo sukeliamų komplikacijų, tačiau svarbu nepamiršti ir kitų profilaktikos priemonių:

  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • dažnai vėdinti patalpas;
  • kuo dažniau plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • nešvariomis rankomis neliesti akių, nosies, burnos;
  • susirgus pasilikti namuose nevykti į darbą, neleisti sergančių vaikų į ugdymo įstaigas ir dėl gydymo kreiptis į savo šeimos gydytoją.