Šiauliečius skatins keliauti dviračiais: iki 2030 m. įrengs ir rekonstruos per 70 km takų

dviraciu-takas-serbentu-pramones
Šiauliai
Savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Siekiant paskatinti gyventojus dažniau vietoj aplinkai taršaus automobilio rinktis dviratį, Šiaulių savivaldybė užsibrėžė tikslą iki 2030 metų mieste įrengti ir rekonstruoti dar per 70 km dviračių takų.

„Viena didžiausių problemų, ne tik Šiaulių mieste, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, yra didėjantis automobilių kiekis. Pastarieji yra didžiausi mūsų miestų aplinkos teršėjai“, – pranešime spaudai teigė Šiaulių savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

Anot jos, siekiant mažinti aplinkos taršą, savivaldybė jau nuo 2018 m. yra parengusi darnaus judėjimo planą, kurio pagrindinis tikslas – iki 2030 metų Šiaulių mieste įrengti, rekonstruoti dar per 70 kilometrų takų, kurie būtų skirti važiuojantiems dviračiais ir pėstiesiems.

Tai sudarytų apie 73 atkarpas, kurios bus susijungusios į vieną bendrą dviračių takų tinklą.

Pasak E. Bružienės, šiemet takus numatoma įrengti Aukštabalio gatvės tęsinyje iki Baltų gatvės, tarp Aukštabalio ir Liejyklos gatvių, palei Liejyklos ir Aušros gatves, Jablonskio gatvėje nuo Architektų gatvės iki Šiaulių arenos, taip pat tarp Vilniaus ir Šeduvos gatvių.

Savivaldybės duomenimis, nuo 2018 m. mieste įrengta ir rekonstruota apie 52 km dviračių takų.