Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Nepaneigiama, jog šiauliečiai tikrai stipriai myli Lietuvą. Tai įrodė ir audringai, spalvingai švenčiamas Lietuvos šimtmetis vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją.
Vasario 16-oji Šiauliuose buvo tikrai ypatinga. Renginių vairas buvo perduotas jaunimui.
Vasario 15-ąją visoje Lietuvoje prasidėjusi šventinė atmosfera neaplenkė ir Šiaulių. Vakare, jau sutemus, prie Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, kurioje mokėsi keturi 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, būriavosi žmonės. Čia prasidėjo iškilminga jaunimo eisena, kurioje, skaičiuojama, dalyvavo keli tūkstančiai tautine simbolika pasipuošusių jaunuolių, švietimo, verslo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovų.
Eisenos dalyvius, atžygiavusius į Prisikėlimo aikštę, pasitiko būriai savo kraštą mylinčių šiauliečių. Po išskirtinės Šiaulių valstybinės kolegijos ir Šiaurės Lietuvos kolegijos dovanos – projekcijos „Atkurtai Lietuvai – 100“ – vyko užburiantis ir tikrą šventinę atmosferą sukūręs instrumentinės grupės „Ritmas kitaip“ pasirodymas, privertęs šokti ir mažus, ir didelius. „Čia tikras tūsas!“, – renginį apibūdino jaunieji šventės dalyviai.
Iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija taip pat patikėta jaunimui. Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos trečiokai, užlipę ant scenos, pakvietė valstybės gimtadienį švęsti jaunatviškai ir žaismingai, o du vasario 16-ąją savo gimtadienius švęsiantys moksleiviai atliko garbingiausią darbą – pakėlė Lietuvos Respublikos Trispalvę.
2-rolando-parafinaviciaus-nuotr-1.jpg
Sugiedojus himną ir iškėlus vėliavą, paskelbta visuotinės akcijos „Šviesos keliu“ pradžia. 10 vėliavnešių grupių su šviečiančiomis vėliavomis išlydėti į istoriškai svarbiausias šimtmečio Šiaulių vietas. Vėliavos puoš Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją, Moksleivių namus, Sukilėlių kalnelį, Šiaulių Didždvario gimnaziją ir kitas vietas. Simbolinėmis trispalvės spalvomis iš viso Šiauliuose pasipuošė bent 30 svarbių vietų ir pastatų.
Kitą dieną žymiausią miesto gimnaziją papuošė keturių signatarų parašai. Prie Juliaus Janonio gimnazijos buvo atidengtas meninis akcentas su Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų Mykolo Biržiškos, Stepono Kairio, Alfonso Petrulio ir Jono Vileišio parašais.
Vidurdienį, spaudžiant šaltukui ir raustant skruostams, šiauliečiai rinkosi prie Juliaus Janonio gimnazijos, nekantraudami pamatyti, kaip gi atrodys keturių signatarų, buvusių šios gimnazijos auklėtinių atminimui įamžinti skirtas meninis akcentas.
Tautiniais kostiumais pasipuošę moksleiviai, vėliavėles rankose laikantys šiauliečiai, veidus trispalvėmis papuošę fotografai vos tilpo gimnazijos kieme. Dalyvius dainomis sveikino J. Janonio gimnazijos choras, buvo sugiedotas Lietuvos himnas, keturių signatarų gyvenimo istorijas priminė gimnazijos moksleiviai, sveikinimo žodį tarė miesto meras Artūras Visockas.
10-violetos-ramanauskienes-nuotr.jpg
„Gerbiami svečiai, gerbiami Šiaulių miesto gyventojai, Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo paskelbimas 1918 metų vasario 16 dieną ir modernios valstybės kūrimas pagrįstai laikomas vienu reikšmingiausių mūsų istorijos tarpsnių. Šiauliai turi didžiuotis savo signatarais didžiavyriais ir šią gimnaziją drąsiai galime vadinti Signatarų gimnazija. Mes turime puikių pavyzdžių, turime į ką lygiuotis ir iš ko mokytis, kaip reikia mylėti savo Valstybę. Su Vasario 16-ąja“, - sakė Šiaulių miesto meras A. Visockas.
Atidengimo ceremoniją lydėjo šiauliečių ir miesto svečių aplodismentai ir šūksniai, o į orą simboliškai buvo paleisti geltoni, žali ir raudoni balionai. Šiauliečių akis prikaustė neeilinė kompozicija – leidžiant balionus, trys iš jų pakibo medyje ir išsidėstė Lietuvos vėliavos spalvų rikiuote!
29066904-1918297198212575-489885430070640640-o.jpg
Vasario 16-osios vakarą Prisikėlimo aikštę užplūdo minios žmonių. Prie įspūdingų renginių įpratę šiauliečiai šventėms noriai lieka mieste ir su šeimomis ateina pasižiūrėti koncertų.
Šventinį vakarą, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Šiauliuose, Prisikėlimo aikštėje šiauliečių ir miesto svečių laukė Šiaulių 3D istorija „Miestas, pakilęs iš pelenų“. Įspūdingas 3D projekcijas sukūrė komanda „Tik dėl vaizdo“, o meninės istorijos scenarijos autorius ir režisierius – Kazimieras Likša.
Į miesto aikštę susirinkęs jaunimas sakė, kad atėjo pasižiūrėti 3D vaizdų, tačiau labiausiai laukė mylimų atlikėjų. Šiauliečius džiugino Vaidas Baumila, Monika Pundziūtė-Monique, Girmantė Vaitkutė, kuri atliko ir legendinę Eurikos Masytės dainą „Laisvė“, bei Merūnas Vitulskis, be kitų įspūdingų dainų dovanojęs ir Lietuvos himną.
O koks gi gimtadienis be torto? Susirinkusių šiauliečių Prisikėlimo aikštėje laukė Šimtmečio tortas ir arbata. Tortu miesto gyventojus vaišino UAB „Injusta“ ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė.
img-0619.jpg
Kovo 11-oji taip pat žavėjo dalyvių gausa, trispalvės raštais ant šalikų, pirštinių ir net kojinių. Lietuvos laisvę švenčianti diena prasidėjo nuo laisvės kovų dalyvių pagerbimo prie Nepriklausomybės paminklo ant Sukilėlių kalnelio 11 val., kur visi neabejingi šiauliečiai rinkosi rikiuotis į tradicinę koloną nešti Lietuvos vėliavos. Partizanų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras (meno vadovas S. Vaičiulionis, dirigentas G. Brūzga). Organizatorius - Šiaulių kultūros centras.
Atiduodant pagarbą visiems broliams ir sesėms, kritusiems kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, 11.20 val. nuo Sukilėlių kalnelio Prisikėlimo aikštės link pajudėjo iškilminga eisena, papuošusi miesto širdį vėliavos spalvomis. Trispalvės žygį „Lietuva mūsų širdyse“ organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė, pakvietusi kartu žygiuoti šiauliečius ir miesto svečius.
Dalyvių tarpe buvo galima pamatyti įvairiausio amžiaus veidų: nuo jaunų moksleivių iki vyresnio amžiaus vyrų, moterų. Tautine atributika pasipuošę žygeiviai nepabūgo pavasariškai darganotų orų ir džiaugėsi galėdami visi kartu laisvoje Lietuvoje paminėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną.