PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugpjūčio 8 d. 15:28

Šiauliečiams svarbių skulptūrų likimas nuspręstas – bus perkeltos kitur

Šiauliai

Audronio Rutkausko nuotr.

Aidija MockevičiūtėŠaltinis: Etaplius.LT


242482

Džiugios naujienos susirūpinusiems šiauliečiams – pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybėje įvykusioje spaudos konferencijoje pranešta, jog Prof. Aloyzo Toleikio „Dubysa“ bei Birutės Kasperavičienės „Gulinti mergaitė“ skulptūros bus perkeltos į kitas vietas.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius spaudos konferencijos metu informavo, jog sprendimas jau priimtas – skulptūra „Gulinti mergaitė“ bus perkelta į Dainų pėsčiųjų taką, o „Dubysa“ – į centrinį parką prie tvenkinio.

„Šiuo metu viena skulptūrų yra prie televizorių gamyklos, Pramonės g. 15, o kita – prie gamyklos „Elga“. Jomis yra pasirūpinta ir, manau, yra parinktos tinkamos vietos jų eksponavimui“, – komentavo V. Urbonavičius.

Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo, „Dubysą“ perkelti į centrinį parką planuojama kitų metų kovo-balandžio mėn., o „Gulinti mergaitė“ bus perkelta tada, kai bus rekonstruotas Dainų pėsčiųjų takas ir numatyta jos vieta – prie vaikų žaidimų aikštelės.

Dainų pėsčiųjų take bus perkelta ne tik skulptūra, bet ir įrengta vaikų žaidimų aikštelė, erdvė renginiams, vietos komercijai, į šį taką bus perkeltas ankščiau Prisikėlimo aikštės skvere veikęs fontanas „Saulės diskai“. Projektas finansuojamas Šiaulių savivaldybės biudžeto lėšomis, rangos sutarties vertė – 941 tūkstančiai eurų. Rekonstrukcijos darbus numatyta užbaigti iki lapkričio mėnesio.

„Gulinčios mergaitės“ autorė Birutė Kasperavičienė sukūrė ir kitas skulptūrines kompozicijas: 1973 metais –„Poilsis“, 1976 m. –„Trys nykštukai“, 1977 m. –„Senis su anūkais“ ir „Pelikanai“, 1984 m. – „Medicina“ bei 1991 m. – „Angelas“.

Klausimas dėl prof. Aloyzo Toleikio skulptūros „Dubysa“ perkėlimo buvo iškeltas anksčiau. Skulptūros autorius prof. A. Toleikis perkėlimo proceso nesulaukė – 2021 m. gruodžio 17 d. profesorius mirė, būdamas 90-ies metų.

Skulptūra „Gulinti mergaitė“. Viliaus Purono nuotr.