Šiauliečiai Tarptautinę teatro dieną lavino savo kūrybines galias

Šiauliai
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kovo 27-ąją Šiauliuose buvo švenčiama Tarptautinė teatro diena. Vakarėjant šiauliečiai pėsčiųjų bulvare galėjo išvysti teatralizuotą iniciatyvą. Būrys teatralų gyvomis improvizacijomis stebino praeivius ir bandė juos įtraukti į spontaninę kūrybą. Vėliau renginys persikėlė į Šiaulių kultūros centrą, kuriame renginio organizatoriai dalyvius skatino pamiršti „savąjį aš“ ir kvietė išradingai kurti naujus vaidmenis. Šventinę dieną užbaigė dokumentinio filmo peržiūra, kurioje dalyvavo režisierė ir prodiuserė. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Tarptautinę teatro dieną Šiaulių pėsčiųjų bulvaras prisipildė būriu teatrą mylinčių žmonių. Čia Šiaulių kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatras „Durys“ (meno vadovas Virginijus Dargis), Šiaulių kultūros centro teatro studija „Gūžta“ (meno vadovė Lina Jankauskaitė-Peleckienė) ir Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“ (meno vadovai Dalė ir Virginijus Dargiai) savo improvizacijomis stebino ir intrigavo praeivius, įtraukdami juos į veiksmą Vilniaus g. bulvare.

Vėliau renginys tęsėsi Šiaulių kultūros centre, kuriame renginio kuratoriai Dalė ir Virginijus Dargiai miestiečiams siūlė išbandyti savo kūrybiškumą improvizacijų dirbtuvėse „Čia ir dabar“. Per žaidimą šiauliečiai buvo skatinami pamiršti savyje tūnantį kritiką. Improvizacinės dirbtuvės susirinkusiems dalyviams dovanojo ne tik gerą nuotaiką, bet ir leido atitrūkti nuo kasdienės rutinos.

Renginių programą vainikavo dokumentinio filmo „Tegu eina liepsnodami“ peržiūra. Filmas buvo skirtas Lietuvoje gerai žinomo teatro pedagogo Gedimino Šimkaus atminimui, kurį žiūrovams pristatė į Šiaulių kultūros centrą atvykusios režisierė Rasa Šimkutė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė. Klaipėdos krašto dėstytojas per savo gyvenimą išugdė ne vieną talentingą kino ir teatro aktorių, režisierių, o jo charizmos įkvėpti studentai paskaitose gavo didžiausią dovaną, kurią gali jiems dovanoti dėstytojas – žinias. Filme buvo galima išvysti teatro pedagogo biografinių faktų, kuriuos į vieną vietą surinko ir per savo išgyvenimų prizmę atskleidė jo dukra, režisierė Rasa Šimkutė.

Informaciją teikia Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.