PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Rugsėjo 6 d. 14:41

Šiauliečiai pradėjo miesto gimtadienį eisena 

Šiauliai

Austėjos Kazlauskytės nuotr.

Austėja KazlauskytėŠaltinis: Etaplius.LT


317402

Rugsėjo 6 d. Šiaulių miestas švęsdamas net 788-ąjį gimtadienį tradiciškai pradėjo eisena, kuri kaip juosta apjungė ir didelį, ir mažą šiaulietį vienam tikslui – atšvęsti šios džiugios šventės pradžią.

Visą eiseną nuo Ragainės progimnazijos iki pat Centrinio parko lydėjo juokas, skanduotės, organizacijų vėliavos ir dar daugybė kitų atributų.

Nors pati eisena turėjo prasidėti tik 19:00, tačiau patys dalyviai rinkosi organizatorių nustatytose vietose gerokai anksčiau, kad laiku galėtų pasiruošti žygiui į centrinį miesto parką.

Pirmoji sutikta pašnekovė Šiaulių lopšelio-darželio Bitė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dainora Čepulė juokauja, kad nebesuskaičiuoja, kiek kartų teko dalyvauti eisenoje.

Visada būna smagu todėl, kad susirenka daug žiūrovų. <...> Visi šypsosi, visi draugiški. Jaučiama bendrystė, iš tikrųjų norisi sugrįžti į tą būseną“, su šypsena lūpose kalbėjo D. Čepulė paklausta, kaip jaučiasi dalyvaudama eisenoje.

Anot jos, Šiaulių miesto eisenos organizatoriai parinko gerą maršrutą“, kuris tinka ir mažiausiam, ir seniausiam“.

Antroji sutikta pašnekovė buvo šokėja Laima iš tautinių šokių kolektyvo Šėvulis

Esam gerai nusiteikę. Nuotaika labai gera“, kalbėjo Laima.

Pašnekovė pasakojo, kad šiais metais aprangas pasisiuvo patys, o praėjusių metų eisenoje šokių kolektyvo apranga buvo kitokia.

O pernai (...) puošėmės būtent su tautiniu kostiumu. Tautinis kostiumas mums reiškia labai daug, nes mes šokame, mes domimės mūsų kultūra, mūsų istorija, ir tuo gyvenam, ir kuriame istoriją Šiauliuose“, dalijosi mintimis Laima.

Paklausta, ką mėgsta veikti per Šiaulių gimtadienį, šokio kolektyvo narė atsakė, kad pirmoje vietoje yra eisena, o šokiai numeris du“.

Nes pasirodyti Šiaulių miesto gimtadienyje yra tikrai faina, tokia dovana ir miestiečiams, ir svečiams, ir mums patiems šokėjams“, pridūrė ji.

Džiugina dalyvių gausa

Dalyvių, laukiančių eisenos starto, daugėjo kiekvieną akimirką. Tik vieną kartą metuose galima išvysti, kaip kelią blokuoja ne automobilių spūstis, o žmonių minia. Po laukimo dalyviai pagaliau išjudėjo į Tilžės gatvę.

Ant viaduko sutiktas vadybininkas Ramūnas, stebintis eisenoje dalyvaujančius žmones, džiaugėsi, kad Šiauliai yra gyvi, kad jie juda.

Aš prisimenu pačią pirmąją, kai šventėme 750-ajį. Tai buvo praktiškai pirma šventė. Ką aš dabar matau, tai yra fantastika“, prisiminimais dalinosi vyras.

Paklausus jo, ar dalyvaus kitais metais, Ramūno pažįstamas pajuokavo, kad reikia dagyventi“ iki to.

Kita eisenos stebėtoja Gedutė Grigaliūnaitė, kuri yra Šiaulių dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pasidalino pastebėjimu, kad eisenoje yra matoma įvairovė.

Iš tikrųjų įdomu pamatyti kolektyvus, pradedi spėlioti iš kur jie, kai kuriuos žinai, pažįsti. Labai malonu, kad tiek daug, tiek gausos vis tik Šiauliuose turime“, komentavo G. Grigaliūnaitė.

Būti kartu, tai yra kolektyvo vienijimas, miesto vienijimas, bendruomenės vienijimas, pridūrė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Visą kelią skanduotės nenutilo. Stebintys eiseną mažieji bei suaugę šypsojosi ir mojo vis atkeliaujančiai naujai organizacijai, kolektyvui ar švietimo įstaigai. Triukšmas nenutilo ir pasiekus Centrinio parko estradą, tačiau skanduotes pakeitė žmonių pokalbiai bei vedėjų balsai.