PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 11 d. 20:37

Šiauliečiai – pirmieji Lietuvoje šunis vedžios ekologiškai

Šiauliai

Mokiniai lankstė ekologiškus maišelius iš laikraščių.

Jūratė PlungienėŠaltinis: Etaplius.lt


149587

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras kartu su Šiaulių regiono savaitraščiu „Etaplius“ miestiečiams siūlo tapti pirmiesiems Lietuvoje renkantis ekologiškas priemones šunų ekskrementams surinkti ir skelbia akciją: „Pasidaryk popierinį maišelį ir vesk pasivaikščioti šunelį“.

Etaplius.lt direktorei Giedrei Brazlauskaitei pateikus pasiūlymą panaudoti neišplatintus laikraščius, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro administracija, pasitarusi su kolektyvu, paskelbė kūrybiškiausios ir reikalingiausios miestui idėjos konkursą. ŠJGC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Repšienė akcentavo, kad įstaigoje didelis dėmesys skiriamas ekologiniam ugdymui, mokiniai mieste turėtų būti tarsi ekologiškos gyvensenos ambasadoriai, jie ne tik kurtų šį produktą būrelių metu, bet ir išmokytų tėvelius, draugus, paskatintų ekologišką priemonę naudoti visame Šiaulių mieste.

Geriausia idėja buvo pripažintas būrelio mokytojos Aušros Mikulienės pasiūlymas lankstyti ekologiškus maišelius šunų ekskrementams surinkti. Pirmoji gaminį taikyti praktiškai savo būrelio „Jaunieji kinologai“ narius paskatino mokytoja Lidija Švenčionienė. Ji kartu su savo būrelio mokiniais ne tik lansktė maišelius, bet ir dalino juos šunelių savininkams, vedžiojantiems augintinius Talkšos ežero prieigose. Jaunieji gamtininkai vaizdo įraše siūlo pasimokyti lankstymo technikos bei primena, kad Lietuvoje net 37 procentai žmonių augina vieną ar daugiau šuniukų. Per dieną jų vedžiojimo padariniams likviduoti panaudojami 1–3 plastikiniai maišeliai. Šunų išmatos gamtoje suyra per 9 savaites, o plastikiniai maišeliai – 500–1000 metų. Kaip teigia portalas tecnologijos.lt, „Polietileniniai maišeliai rinkai gaminami vos 50 metų, nėra jokių praktinių galimybių patikrinti, kiek iš tiesų užtrunka jų irimo procesas.“ Tačiau ir suiręs plasikas lieka dirvožemyje, vandenyno dugne, o laikraštinis popierius per 2–5 mėnesius virsta trąšia žeme. Žinodami tai, visi galėtume keisti savo įpročius ir ieškoti naujų kūrybiškų būdų kasdien vartojamą plastiką keisti ekologiškesnėmis priemonėmis.