Šiauliečiai kviečiami nemokamai atsikratyti asbesto turinčiomis atliekomis

Šiauliečiai kviečiami nemokamai atsikratyti asbesto turinčiomis atliekomis
Šiauliai
Monika Krėpštienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ŠRATC

Šiaulių miesto savivaldybei gavus finansavimą, skirtą namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymui, šiauliečiai kviečiami pasinaudoti galimybe saugiai ir nemokamai atsikratyti asbesto turinčiais gaminiais.

Asbestinis šiferis bei kitos asbesto turinčios atliekos bus renkamos iš gyventojų ir visuomeninės paskirties savininkų (naudotojų) kiemų ir saugiai pašalinamos Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne.

Norint užsisakyti šią paslaugą, individualių namų gyventojai turi pateikti turto nuosavybę įrodančius dokumentus, o visuomeninės paskirties pastatų savininkai (naudotojai) – VĮ Registrų centro išrašą, kuriame nurodyta pastato naudojimo paskirtis. Dokumentus kviečiame pristatyti į UAB „Ecoservice projektai“, adresu Pramonės g. 8, Šiauliai.

Kilus klausimams, prašome kreiptis į UAB „Ecoservice projektai“, adresu Pramonės g. 8, Šiauliai, mob. +37069839328 arba el. p. justina.kucinskaite@ecoservice.lt.

Kas yra asbestas?

Asbestas (gr. „asbestos“ – neužgesinamas) - tai pluoštinis mineralas, atsparus ugniai, rūgštims bei šarmams, anksčiau gausiai naudotas dėl gerų šilumos, garso, elektros izoliavimo sąvybių.

Kur randama asbesto?

Asbesto randama stogo dangoje, perdengimuose, sienose, pertvarose, šilumos tinklų ir vamzdynų izoliacijose, vėdinimo įrenginiuose ir vamzdynuose, asbestcemenčio vamzdžiuose, elektros skirstymo spintose, elektros įrenginiuose, ugniai atspariose sienose, duryse ir t. t.

Kada asbestas pavojingas?

Remiantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija, asbestas didesnio pavojaus nekelia tol, kol jo turintys statiniai, gaminiai ir konstrukcijos neliečiami. Sveikatai pavojus atsiranda tada, kai asbesto turinčios konstrukcijos yra ardomos ar apdorojamos aplinkoje. Tuomet pasklinda labai smulkios, akimi nematomos asbesto skaidulos, kurios susminga į kvėpavimo takų audinį, tapdamos įvairių nepagydomų vėžinių susirgimų bei asbestozės (plaučių audinio randėjimo), priežastimi. Asbestas riziką susirgti plaučių vėžiu padidina apie 5 kartus.

Asbesto šalinimo pagrindinis tikslas yra apsaugoti aplinką nuo pavojingų asbesto plaušelių. Jeigu asbesto produktų yra jūsų namuose, ūkyje, patariama jo šalinimo darbus patikėti specialistams.