Šiauliečiai LKL ketvirtfinalio serijoje palaužė Jonavos klubą: po 10 metų pertraukos vėl žais pusfinalyje

Jonava
BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) aiškus trečiasis pusfinalių dalyvis. Šiaulių „Šiauliai-7bet“ savo arenoje 79:65 (26:7, 17:19, 23:18, 13:21) nugalėjo Jonavos „CBet“ ir įveikė ketvirtfinalių etapą.

Antano Sireikos auklėtiniai seriją laimėjo 3:1, nes pirmą mačą pralaimėjo 79:82, o vėliau pasiekė pergales 88:66 ir 72:70.

Pirmaisiais rungtynių taškais apsikeitė Emmanuelis Lecomte‘as ir Isaiah Armwoodas, o kėliniui įpusėjus rezultatą išlygino Laimonas Kisielius – 7:7. Rungtynes paliko susižeidęs Evaldas Šaulys, o šiauliečiai truktelėjo į priekį – 18:7. Po aštuntosios jonaviškių klaidos Issufas Sanonas pakėlė skirtumą iki triuškinančio – 22:7. Iki kėlinio pabaigos svečiai šeimininkų spurto taip ir neuždarė – 7:26.

Varžovų spurtą 19:0 tritaškiu nutraukė Justinas Ramanauskas, o Jeffery Garrettas aptirpdė skirtumą iki 14 taškų – 14:28. Antano Sireikos auklėtiniai netrukus sustabdė kraujavimą Martyno Varno tritaškiu ir Giedriaus Staniulio dėjimu – 36:17. E.Šaulys grįžo ant parketo, bet to pačio nebuvo galima pasakyti apie pirštą susižeidusį E.Lecomte‘ą. Iki ilgosios pertraukos mačo eiga ženkliai nepasikeitė – 26:43.

Po ilgosios pertraukos jonaviškiams nepavyko greitai spurtuoti, o Edvinas Šeškus sumažino skirtumą tiki 17 taškų – 40:57. Justinas Ramanauskas prasiveržimu pelnė dešimtąjį tašką, bet iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Danusevičius vėl sutvirtino šeimininkų pozicijas – 66:44.

Jonavos klubas lengvų taškų negavo ir ketvirtajame kėlinyje, kuriame I.Armwoodas blokavo Vitalijaus Kozio dėjimą greitoje atakoje. Likus žaisti dvi minutes skirtumas buvo aptirpęs iki 12 taškų – 62:74. Šeimininkai tuomet itin sulėtino žaidimo tempą, o jonaviškius palaidojo nerezultatyvios atakos.

Šiauliečiai pusfinalį pasiekia pirmąjį kartą nuo 2012-ųjų.

Pusfinalyje Šiaulių klubas susitiks su reguliariojo sezono nugalėtojais Vilniaus „Rytu“. Tuo tarpu „CBet“ debiutinį sezoną baigs penktojoje vietoje, nebent fiasko savo serijoje išgyventų Kauno „Žalgiris“.

„Šiauliai-7bet“: Eimantas Stankevičius 18 (5/5 dvitaškių, 2/7 tritaškių), Giedrius Staniulis 16 (8 atk. kam.), Martynas Varnas 11, Isaiah Armwoodas 10, Issufas Sanonas 9, Donatas Sabeckis 8 (6 atk. kam., 7 rez. perd.).

„CBet“: Jeffery Garrettas 16 (12 atk. kam.), Justinas Ramanauskas 14 (1/7 tritaškių), Edvinas Šeškus ir Evaldas Šaulys (7 atk. kam.) po 9.