REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Rugsėjo 14 d. 13:24

Šiauliai ketvirtajai pramonės revoliucijai pasiruošę (VIDEO)

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


14520

Šiauliai išskirtiniu renginiu nušluostė nosis net ir didesniems miestams. Šiaulių Valstybinė kolegija mieste dviem dienoms įkūrė „Atvirą inžinerinės pramonės laboratoriją“. Pirmą kartą organizuotas praktinių gamtos mokslų ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo renginys, apjungęs įvairiausias veiklas, konferencijas bei sesijas, kvietė Šiaulių jaunimą – esamus ir dar tik būsimus studentus – susipažinti su pažangiausiomis technologijomis, perspektyviausiomis profesijomis ir tarp jų galbūt atrasti savąją.

Miesto jaunuomenė turėjo unikalią progą vos per dvi dienas gauti visą kalną įdomios, aktualios informacijos apie inžinerinės pramonės tendencijas, ateitį, perspektyvas, patys pačiupinėti inovatyviausių produktų kūrimo įrangą ar net trumpam tapti jos kūrėjais. Pirmą dieną interaktyvaus renginio dalyviai lankėsi Chaimo Frenkelio vilos parke atidarytoje Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminių parodoje, kurioje įdomiausius gamybos proceso fragmentus pristatė didžiosios Šiaulių miesto įmonės: „Baltik vairas“, „Bodesa“, „Elga“, „Putokšnis“, „Rūta“, „Splius“ ir kitos. Įspūdingiausius savo baigiamuosius darbus reprezentavo Šiaulių universitetas, Profesinio rengimo centras ir, žinoma, kolegas pakvietę renginio organizatoriai – Valstybinė Šiaulių kolegija.

Miesto mokiniai ir studentai taip pat kviesti užsukti į Lietuvos inžinerinės pramonės infomobilius, kur buvo galima iš arti pamatyti, kaip veikia 3D spausdintuvai, staklių valdymo bei gamybos ciklo simuliacinės programos, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įranga. Per dvi dienas juose apsilankė 1092 jaunieji šiauliečiai. Praktinėse dirbtuvėse „Pagamink ir išbandyk“ mokiniai patys išmėgino 3D projektavimo ir spausdinimo galimybes, kūrė šviestukus, konstravo nuotoliniu būdu valdomus robotus ir rengė jų varžybas. Rimčiausiai nusiteikusieji dalyvavo motyvacinėje sesijoje „Mokslas, verslas ir pramonė 4.0“. Pranešimus apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą 4-tosios pramonės revoliucijos kontekste skaitė ne tik mūsų šalies ekspertai, bet ir mokslininkas iš Estijos.

Kad toks renginys galėtų tapti pavyzdžiu daugeliui kitų aukštųjų mokyklų neabejoja ir jame lankęsis Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas. Jo įsitikinimu, švietimo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas – esminis ateities pramonės pamatas.

Kaip sako Šiaulių Valstybinės kolegijos direktorė, šis renginys, kurį drąsiai būtų galima vadinti puikiu jaunimo profesinio orientavimo ir karjeros planavimo pavyzdžiu, iš tiesų pirmiausia yra aukštosios mokyklos, verslo įmonių ir savivaldybės bendradarbiavimo rezultatas. Kolegija, matydama inžinerinės pramonės specialistų poreikį ir svarbą, ne vienerius metus brandino mintį apie renginį, kuris labiau sudomintų jaunus žmones šia profesija, Šiaulių miesto savivaldybė idėją įgyvendinti padėjo finansiškai, o didžiosios įmonės – praktiškai. Pasak Natalijos Šedžiuvienės, draugystė ir bendradarbiavimas su verslu apskritai yra viena esminių kolegijos absolventų profesionalumo ir paklausumo priežasčių.

Šiaulių Valstybinės kolegijos direktorės pasakojimu, šis renginys - „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ - tik viena iš daugelio priemonių, siekiant populiarinti technologijos mokslus.Ir, akivaizdu, pastangos duoda rezultatų. Vis daugiau jaunų žmonių supranta, kad ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste tokie specialistai bus patys paklausiausi – iš 580-ies į Šiaulių valstybinę kolegiją šiemet įstojusių pirmakursių net 245 pasirinko technologijos mokslus.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA