Šiauliai 1994-aisiais

Šiauliai
Viktoras Gundajevas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tęsiame apžvalginių filmų temą. Jūsų dėmesiui reprezentacinis miesto filmas „Kviečiame į Šiaulius“ . Sukurtas jis buvo 1994-aisiais Šiaulių miesto savivaldybės užsakimu. Darbą atliko Vilniaus televizija. Tai buvo pirmasis nepriklausomos Lietuvos dešimtmetis. Mieste gyveno apie 140 000 gyventojų. Šiaulių miesto meras tuo metu buvo Arvydas Salda. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos pirmininkas Alfredas Lankauskas.

Filme matome to meto apsirengimo madas (matyt padiktuotas Pabalių turgaus), naujas kavines, pirmąsias komercines parduotuves. Gatvėmis vis dar rieda seni Žiguliukai. Kai kur dar moksleiviai dėvi uniformas. Daug vilčių teikė didžiausias šalyje oro uostas. Lieporiuose vyksta archeologinio komplekso tyrinėjimai. Reklamuojamos dar nebankrutavusios įmonės – „Nuklonas“, „Vairas“, „Tauras“, „Stumbras“, „Elnias“, „Venta“, pieno ir miesos kombinatai. Na, o „Gubernija“ su „Rūta“ neblogai laikosi ir darbar.

Zoknių oro uoste vyksta didžiulės aviacijos šventės. Skirtingai nei sovietmčiu, dabar Šiaulius jau galima filmuoti iš oro. Pasirodo pirmieji apžvalginiai kadrai – pamatome, kaip miesto centras ir pietinis rajonas atrodė iš viršaus.

Prie scenarijaus kūrimo ženkliai prisidėjo menotyrininkas prof. Vytenis Rimkus, filme matome miesto meno akcentus, kuriančius meninkus.

Didelis dėmesys skirtas Kryžių kalnui. Koncertuoja Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

Visada įdomu tai kas liko už kadro. Tie kas prisimenate šio filmo kūrimą – rašykte kinoklubas@splius.lt