PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Spalio 22 d. 15:49

Siaubą keliančios girininkų mirtys Rumunijoje: norėjo tik apsaugoti miškus nuo kirtimų

Pasaulis

© Romsilva National Forest

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


104074

Iš Rumunijos skrieja nerimą keliančios žinios. Čia miškų girininkai netenka savo gyvybių, norėdami sustabdyti nelegalius miškų kirtimus.

Girininkas Liviu Pop šią savaitę reagavo į pranešimus apie nelegalius kirtimus, kuomet jį mirtinai sužeidė medžiotojo kulka.

Tai antrasis vos per mėnesį nužudytas Rumunijos girininkas ir šios dvi mirtys didina baimes dėl žmonių saugumo, kurie dalyvauja miškų išsaugojime šioje rytinėje ES šalyje.

Rumunijoje egzistuoja daugiau nei pusė paskutinių likusių Europos senųjų ir pirmykščių miškų, kurie yra ypatingai vertingos ekosistemos, namais tapusios meškoms, vilkams, lūšims ir vilpišiams.

Egzistuoja didelį nerimą keliantis smurto lygis, kurį nelegalūs kirtėjai yra pasirengę panaudoti siekdami pavogti medieną. Ši mediena gali nukeliauti į bet kurią Europos vietovę baldų, popieriaus ar statybų medžiagų pavidalu, rašo BBC..

Praėjusį mėnesį negyvas savo automobilyje netoli nelegalių kirtimų vietos Pascani miške, šalies šiaurės rytuose, buvo surastas 50 metų amžiaus Raducu Gorcioaia.

Pranešama, kad girininkas patyrė rimtus galvos sužalojimus, įvykdytus kirviu.

Ir tai tikrai ne viskas...

Rumunijos valstybei priklausanti miškų valdymo kompanija „Romsilva“, valdanti 48% šalies miškų, pasmerkė paskutinį nužudymą ir citavo nerimą keliančius atakų skaičius, nukreiptus prieš su „miškų vagimis“ kovojančius miškų darbuotojus.

© Raimund Linke / Getty Images

Vos per šiuos metus jie suskaičiavo 16 atakų prieš miškų darbuotojus. Skelbiama, kad vos per kelis pastaruosius metus mirė šeši miškininkai.

Rumunijos miškai yra kertami nerimą keliančiu mastu, o miškus siekiančių apsaugoti miškų darbuotojų nužudymai nepadeda to stabdyti.

„Greenpeace Romania“ atliktas tyrimas skaičiuoja, kad Rumunija per kiekvieną valandą dėl degradacijos, nelegalių ar legalių miškų kirtimų praranda iki trijų hektarų visų miškų plotų, tarp kurių ir senųjų, pirmykščių miškų plotai.

Praėjusį mėnesį trys NVO: „Agent Green“, „ClientEarh“ ir „EuroNatur“, Europos komisijai pateikė skundą prieš Rumunijos vyriausybę, teigdamos, kad šalies miškų kirtimų praktikos dažnai nusižengdavo ES gamtos apsaugos įstatymams.

Praėjus dienai po Liviu Pop nužudymo Maramureše, Gabriel Paun tyrė kirtimų vietą Rytų Karpatuose, kur darbus vykdo viena didžiausių Rumunijos komercinių kirtimų kompanijų.

„Jie iškirto kur kas daugiau medienos, nei tai buvo legalu, tačiau klausimas yra kodėl vyriausybė seniesiems miškams, kurie susiformavo po paskutinio ledynmečio, leidžia visiškai sunykti?“

Vėliau vyrą nusivijo kirtėjai. Iš šio užpuolimo jis ištrūko išvengęs sužalojimų, tačiau akivaizdu, kad egzistuoja realus pavojus žmonėms, kurie bando apsaugoti Rumunijos miškus.

Gismeteo.lt