Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Kipro Štreimikio nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai
Albumo pavadinimas „Follow The Light“ nuteikia optimistiškai, tačiau kalbant apie „SHWR“, optimizmas pažymėtas žvaigždute, reiškiančia, kad yra papildomų sąlygų. „Žvelgdami į realybę mes, ko gero, labiau esame pesimistai, bet kalbant apie svajones, susijusias su grupe ir mūsų kūryba – absoliučiai nepataisomi optimistai“, – sako Kazimieras Krulikovskis.
Albumo dainos – gana skirtingos, bet klausantis jų eilės tvarka, tampa aišku, kad skirtumai tiesiog būtini. Toks ir grupės sąstatas, ir muzikinė kelionė: buvo visko, ginčų – taip pat. „Man atrodo, mums neįmanoma nesiginčyti. Juolab, kiekvienas turime visai gerą muzikinį bagažą su įvairiomis muzikinėmis patirtimis, todėl per ginčus mėgstame tuo bagažu pasisvaidyti“, – kalba vokalistas Simonas Krukonis.
„Bet nėra taip, jog mūsų individualūs muzikiniai skoniai dominuotų ir vienas narių labiau stumtų trankesnę muzikinę idėją, o kitas – lytiškesnę. Tai, ką mes darome, mums visiems labai patinka. Eklektika mūsų kūryboje egzistuoja dėl to, kad visi esame atviri ir mus domina ne konkretus muzikinis žanras, o tiesiog kokybiška muzika“, – svarsto bosistas Vainius Indriūnas.
Kazimieras priduria kad ginčai dažniausiai kyla, kai kuri nors idėja iš pirmo žvilgsnio atrodo nepakankamai stipri pati save apginti: „Tačiau kai idėja stipri, ginčų nėra. Mums svarbiausia geriausias įmanomas rezultatas, o ne idėjų varžybos.“
Jau pristatytas albumo singlas „Found You Tn A Prayer“ skatina ieškoti šviesos savyje ir aplink, nors viskas, įskaitant meilę, subrendusio žmogaus gyvenime yra gana sudėtinga. Drauge su vaizdo klipu vasaros pabaigoje smūgiavusioje dainoje „Slice“ nestinga dramos. „Come and Find” kuria ramybės prieš audrą jausmą. Vėliau jausminiuose albumo koridoriuose pasigauna ir gerai išvanoja papiktintas kūrinys „Partizan” ar psichodelinis „Sweep Away“. „Tai atėjo iš pažaboto chaoso, pykčio, gaivališkos energijos“, – sako K. Krulikovskis.
„Albume viskas sukasi aplink pagrindinį veikėją Vytautą, kuris pasiduoda įvairioms aplinkybėms. „Partizan“ – vienas iš kūrinių, kur viską matome jo akimis, bet „Sweep Away“ jau yra tikroviškas žvilgsnis į pasaulį po „Partizan“ įvykių. Dėl šių perspektyvų pasikeitimo ir kūriniai reikalauja skirtingų nuotaikų“, – priduria Simonas.
Kaip tik tokia yra daina „I Know“ – raminanti, atmosferinė, kai ypač aiškiai girdi lietų, prisilietimą, visatą, tylinčią moterį. Kas ji? „Diana, bet kūrinys labiau apie tai, ką paliko Vytautas Dianai. Šie veikėjų vardai yra iš klipo „Slice“. Beje, „Slice“ – vienintelis kūrinys, kurį matome jų vaiko akimis, t.y. dar nesubjaurotą aplinkos. Dainoje „I Know“ vaikas irgi dalyvauja kaip veikėjas, iš dalies dėl to ir jaučiamas tyrumas“, – pasakoja vokalistas.
Šamaniškas „Here We Are“ tarsi šnabžda, kad gyvenime ne viskas yra gražu. „Mes, žmonės, nesame visose situacijose tokie pat faini, dori ir nekalti“, – pabrėžia būgnininkas Jonas Filmanavičius. Akylesni klausytojai pastebės, kad ši daina kažkuo susijusi su „Come And Find“.
Albume yra ir „Interlude Possible“ – kitokia „Impossible“ versija, atveriantį dar vieną šio hito sluoksnį – neįpareigojantį ir lengvą. „Ši dainos versija yra tokia, kokia buvo pačioje pradžioje, prieš susiformuojant kūriniui. Kadangi mūsų klausytojui ši daina yra ypač svarbi, norėjome parodyti, kokia ji gimė“, – sako V. Indriūnas.
„Interlude Mental Wellness“ purto juoku, levituojančiu ties pamišimo riba. Pusantros minutės virsta grotesku, kurį galima nukreipti į darboholikus, vis dažniau išgirstančius diagnozę „perdegimas“. „Šito kūrinio idėja gimė „euroviziniu“ laikotarpiu. Tai atsako į daug klausimų“, – nesiplečia Vainius. „Matėme Kazį su visais šitais simptomais, buvo graudu“, – nelinksmai nusišypso Simonas.
„Interliudai labiausiai veikia, kai albumą klausai kaip vieną darinį. Kadangi visi kūriniai – gana tiršti ir gilus, tam, kad visus pavyktų išklausyti ir sugerti, tokie intarpai leidžia įkvėpt oro“, – sako Kazimieras. Nesustoti klausytis padeda ir motyvacinis, devintojo dešimtmečio pabaigos serialų garso takelį primenantis „Don‘t Stop“, kurį tiktų pasiūlyti himnu vienam iš galybės sostinės maratonų. Tiesa, patys „SHWR“ vaikinai sportuoja minimaliai, tik Jonas kartais pabėgioja rytais, studijuodamas Nyderlanduose kasdien važinėdavo dviračiu. Jam skirtas ir albumo outro, kuriame skamba originalus įrašas iš vienos pirmųjų grupės repeticijų, kurioje Jonas apsilankė, pabaigęs mokslus užsienyje. „Tai pokalbis iš to susitikimo, kai jis grįžo iš Olandijos ir supratome, kad varome toliau su muzika“, – dalijasi S. Krukonis.
Lapkričio 30 d. jų muzika visa jėga skambės Vilniaus „Kablyje“ – ten „SHWR“ pristatys albumą gyvai. „Sugrosime visą repertuarą, bus stiprus koncertas su kokybišku turiniu, – žada grupės nariai. – Bus ir staigmenų, labai tikimės, kad žmonėms patiks ir jie išsineš iš koncerto geras emocijas, o vėliau sugrįš į kitus koncertus. Stipriai ruošiamės ir labai laukiame galutinio rezultato“.