PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 28 d. 15:25

SGD terminalas Rygos uoste gali pradėti veikti anksčiausiai 2023-ųjų vasarą

Panevėžys

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


214561

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas Rygos uoste, Kundzinsaloje gali pradėti veikti anksčiausiai 2023 metų vasarą, pareiškė bendrovės „Millennium Energy Partners“ valdybos pirmininkas Laša Šanidzė.

Šiai JAV registruotai bendrovei priklauso Kundzinsalos projekto plėtotoja – įmonė „Kundzinsalas dienvidu projekts“.

Anot L. Šanidzės, pastatyti SGD laikymo talpyklas, kaip numatyta pirminiame projekte, užtrunka dvejus ar dvejus su puse metų. Tačiau jei reikia spartesnio projekto įgyvendinimo, per metus galima nutiesti vamzdyną.

„Todėl galimi du projekto įgyvendinimo terminai – dujos galėtų būti pradėtos tiekti jau kitų metų vasarą, o visas terminalas galėtų būti pastatytas per dvejus ar dvejus su puse metų“, – sakė jis.

Pagal Kundzinsalos projektą numatyta pastatyti SGD terminalą su išdujinimo sistema, jį sujungti su dujų perdavimo tinklais, neatmetant transportavimo autocisternomis galimybės.

Iš pradžių planuotas kuklaus pajėgumo terminalas – 300 tūkst. tonų SGD per metus, o jos į Latviją ir kitas kaimynines valstybes būtų transportuojamos tik autocisternomis.

Tačiau atsižvelgiant į geopolitinius pokyčius ir regiono apsirūpinimo dujomis galimus sunkumus, buvo nuspręsta ištirti projekto plėtros galimybes, pasitekliant Latvijos dujų skirstymo sistemos operatorės „Gaso“ atstovus ir inžinierius bei tarptautinių bendrovių ekspertus.

Šio bendro darbo rezultatas – parengtas projektas, pagal kurį per metus planuojama tiekti 0,75–2,2 mlrd. kubinių metrų dujų, tačiau neatmeta ir didesnio pajėgumo galimybė.

Bendrovė „Kundzinsalas dienvidu projekts“ įsteigta 2010 m. su 4 268 Eur įstatiniu kapitalu.

Kaip jau buvo skelbta, Latvija su Estija ir Suomija pasiekė esminį susitarimą dėl dalyvavimo įgyvendinant plaukiojančio SGD terminalo Estijos Paldiskio uoste projektą, taip pat planuoja pati turėti SGD terminalą. Pastaruoju projektu  susidomėjimą taip pat išreiškė bendrovė „Skulte LNG Terminal“, kuri nori statyti terminalą netoli Skultės uosto, tačiau tam priešinasi vietos gyventojai.

BNS