Sezono starte – skambus „Ryto“ pareiškimas: be gailesčio nušlavė „Juventus“

Lietuva

KK „Lietkabelis“ nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt

146456

Ambicingai 2020-2021 m. sezoną pasitikęs Vilniaus „Rytas“ pademonstravo raumenis jau pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono mače. Įspūdingai antrąją rungtynių pusę sužaidęs sostinės klubas savo aikštėje nepaliko jokių šansų per vasarą taip pat solidžiai pasistiprinusiai Utenos „Juventus“ komandai – 106:77 (17:15, 27:23, 32:16, 30:23)

„Ryto“ aistruoliai prieš rungtynes ištiesė didžiulį plakatą, kuriame naująjį komandos vyr. trenerį Donaldą Kairį supa užrašas „Tegul prasideda titulo vagystė“, o triukšmingo palaikymo užkurti vilniečiai su įprastai daug problemų keliančiu varžovu susitvarkė be gailesčio.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė „Juventus“ snaiperis Marius Runkauskas, bet netrukus „Jeep“ arena pirmą kartą sprogo nuo triukšmo – pabėgęs į greitą ataką galingai kamuolį į krepšį sukrovė Chrisas McCullough.

Būtent po šio amerikiečio skrydžio „Rytas“ antrąją rungtynių minutę išsiveržė į priekį, tačiau uteniškiai ketvirčio pabaigoje dar turėjo minimalią persvarą po Igno Vaitkaus dvitaškio. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis kartas, kai „Juventus“ pirmavo.

Antrąjį kėlinį Demetrius Jacksonas pradėjo 7 taškais iš eilės, o po Ch.McCullough tritaškio skirtumas išaugo iki dviženklio – 29:18.

Vis dėlto svečiai iš Utenos toli „Ryto“ nepaleido ir sėkmingiau užbaigę pirmąją rungtynių pusę atsiliko jau tik 38:44.

Iš karto po pertraukos skirtumas kurį laiką svyravo tarp 8 ir 12 taškų, kol „Rytą“ į priekį truktelėjo Andrew Goudelockas ir Arnas Butkevičius – jie per antrąją kėlinio pusę surinko atitinkamai 9 ir 5 taškus bei sukrovė sostinės klubui net 22 taškų persvarą – 76:54.

„Ryto“ vakarėlis prasitęsė ir paskutiniame kėlinyje, kuris jau tapo tik formalumu. Ketvirčio pradžioje vilniečiai pelnė dar 11 taškų iš eilės ir pratęsę spurtą iki 28:4 atitrūko nepadoriu skirtumu – 87:54. Paskutinės septynios rungtynių minutės jau buvo tik formalumas, o „Ryto“ gretose labiausiai smaginosi netoli trigubo dublio buvęs D.Jacksonas.

„Ryto“ žaidėjai prieš pat rungtynes atsiėmė ir koronaviruso pandemijos nutraukto 2019-2020 m. sezono apdovanojimus už antrąją vietą Lietuvos pirmenybėse.

Rungtynių pabaigoje D.Kairys į aikštę metė ir legendinio Šarūno Marčiuliono sūnų Augustą – jam tai tapo debiutu Lietuvos krepšinio lygoje.

Prametęs du baudų metimus, savo taškų sąskaitą jis atsidarė tritaškiu ir susitikimą užbaigė surinkęs 3 taškus.

„Ryto“ komandoje debiutavo ir skubiai į Sauliaus Kulviečio vietą iškviestas estas Kristjanas Kitsingas. Jam pasižymėti nepavyko – tik prieš mažiau nei savaitę į Vilnių atvykęs puolėjas per 10 minučių prametė keturis metimus ir surinko -6 naudingumo balus.

„Rytas“: Demetrius Jacksonas 18 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 29 naud. bal.), Andrew Goudelockas 15 (3/5 trit., 18 min.), Chrisas McCullough 12 (7 atk. kam.), Rokas Gustys, Arnas Butkevičius ir Dovis Bičkauskis po 11, Martynas Echodas 9 (11 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 8 (1/7 dvit.), Gytis Radzevičius 6.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 15 (3/5 trit.), Vytautas Šulskis 14, Žygimantas Skučas 12, Julius Jucikas 10, Mindaugas Kupšas 9, Marius Runkauskas (11 rez. perd.) ir Martynas Gecevičius (2/11 trit., 5 rez. perd.) po 6.